26 Haziran 2017 - Pazartesi
Anasayfa » Dekorasyon » Yeni Havuz Fikirleri
Yeni Havuz Fikirleri

Yeni Havuz Fikirleri

Havuz koyma kararı şüphesiz büyük bir şey. Kuşkusuz, siz ve aileniz beraber karar vermeden önce birkaç yeni havuz fikirleri ile daha güzel bi havuza sahip olabilirsiniz. Ancak, hepiniz bir görüş birliği elde ettiğinize göre karar verme süreciniz henüz yeni başlamış gibi görünüyor.

Gerçek şu ki, bir havuz koyarken, sadece başlangıç ​​noktasından ziyade düşünülmesi gereken çok şey var. Gelecek yıllar boyunca, havuzunuz bir eğlence kaynağı, ailenizi ve arkadaşlarınızı eğlendirmek için bir yer ve tabii ki gündelik hayatın stresinden uzakta dinlendirici bir vaha görevi görecektir. Tüm alanın birlikte ve estetik açıdan hoş birlik olarak birlikte akmasını istemek doğaldır.

Ancak, arka bahçenizin kaçamağını oluşturmak için sonunda bir araya gelecek olan tüm ufak ayrıntıları seçmenin ortasında olduğunuz zaman, bunun çok zorlayabileceği konusunda herhangi bir soru yok. Süreç boyunca size rehberlik etmek amacıyla, her ev sahibinin dikkate alması gereken en önemli havuz fikirlerini sizin için derlemiş bulunuyoruz.

Fonksiyona Odaklanın

Yeni havuzunuzla ilgili olarak yapmanız istenilecek ilk kararlardan biri de onun olmasını istediğiniz şekildir. Siz ve ailenizin havuzu kullanma olasılığınıza odaklanmak, seçeneklerinizi azaltmanın anahtarı olabilir.

Eğer yüzme turlarını bir egzersiz olarak seviyorsanız, açıktır ki mesafeniz kolaylıkla ölçülebilen dikdörtgen şeklinde bir havuz isteyeceksiniz. Kalbinizi bir ünite sıcak su torbasında ayarladıysanız, L şeklinde havuzlar yerleştirme için hazır bir bölüm sağlayabilir. Buna ek olarak, aileniz küçük çocuklar için net bir geniş alana ihtiyaç duyulursa, en iyi seçim 8 ​​şekli veya böbrek şekli seçmek olabilir.

Malzeme Sayılarını Belirleyin

Havuzun alt kısmını çizmek için bir malzeme belirlerken bu özellikle doğrudur. Var üç ana seçenek standart olarak toprak havuzlarda vantajları ve dezavantajları vardır. Hangi Havuzu eviniz için en iyi şekilde seçtiğinize karar verdikden sonra onları aklınızda tutun:

  • Fiberglas : Fiberglas en düşük bakım malzemesi kabul edilir, ama genellikle ilk kurulum maliyeti biraz yüksek gelebilir.
  • Beton:  Beton tam olarak istediğiniz şekli ve boyutu havuzu seçmek için esneklik verir, ama yer düzenli ve çimento ortalama her 20 yılda bir değiştirilmesi gerekir.
  • Vinil:  Vinil düşük başlangıç maliyetidir, ancak gömlekleri yırtık eğilimli ve zamanla değiştirilmesi gerekir.

Ekstra Özellikleri Göz Önüne Alın

Dürüst olmak gerekirse, çoğumuz hayalimizdeki havuz alanını düşündüğümüz de şelaleler ve dalış panoları gibi farklı özellikler içeren geniş bir alan görüyoruz. Şansınız, her öğeyi hayal listesine ekleyemeyeceğiniz, dolayısıyla geri isteyeceğiniz ve hangisinin sizin için en mantıklı olduğunu düşünmek olacaktır.

Her özelliği, yüklemeyi kabul etmeden önce araştırdığınızdan emin olun. Bazıları, çocuklar için bir slayt koyarak harika bir fikir gibi görünebilir, aynı zamanda ev sahiplerinin sigortası üzerindeki sorumluluğu artırabilir farkında olmayabilir. Benzer şekilde, bir sıcak küvet gevşemek için harika bir yol gibi görünse de, yüksek sıcaklıkların fayda faturalanızı etkileyecektir.

Havuz Güverte Fikirleri

Havuzun kendisi hakkında geniş bir şekilde düşündükten sonra, dikkate alınması gereken bir sonraki alan havuz güvertesidir. Yine, birkaç bir var ortak kaplama malzemelerinden birini seçebilirsiniz. İşte temel faktörler:

  • Beton: En ucuz seçenek, beton renkli ya da daha fazla tasarım seçeneği vermek için damgalı olabilir. Fakat, düzenli bakım gerektirir ve sonunda tamamen değiştirilmesi gerekebilir.
  • Parke Taşları:  Eğer doğal veya sentetik çeşitli seçin, kaldırım taşları havuz güverte için iyi bir seçimdir çünkü onlar vardır solmaya karşı dirençli ve kaymaz. Ayrıca, kişisel zevkinize uyacak şekilde çeşitli renk ve doku seçenekleri bulunur. Bununla birlikte, fiyatlandırma, seçilen malzemenin türüne göre büyük ölçüde değişir.
  • Çini:  Çini yüksek kurulum maliyeti vardır, ama en dayanıklı olanıdır. Enjeksiyon yerine bakım yapılması gerekmez ve daha sert kış iklimlerine dayanıklıdır.

Peyzaj Yaptırmayı Unutmayın

Havuz alanınızı planlarken göz önüne almanız gereken son parça peyzaj düzenlemesidir. Bu adım, gerçekten yerine koyduğunuz diğer havuz fikirlerini gerçekten vurgulayacak olan şeydir.

Havuz çevresinde bir yatak tarzı yapmak için güzel bitkiler kullanmaya odaklanın. Bu, sonunda sizi pişman etmez, aynı zamanda bitkilerin kökleri, kötü hava koşullarında havuzunuzu tehlikeli taşmasına karşı koruyacaktır. Görsel ilgiyi en üst düzeye çıkarmak için çeşitli yükseklikler, şekiller ve renkler seçmeyi unutmayın, ancak bölgenizin iklimine görede karar almayı unutmayın.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

BUNA DA BAKMALISIN

modern evlerde dekorasyon

Modern Evler

Modern evlerde dekorasyon Modernleşen şu Türkiye’de artık dekorasyon trendleri de değişmeye başladı. O kadar hızlı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir