24 Temmuz 2017 - Pazartesi
Anasayfa » Bakım » Cilt Bakımı » Yaz Mevsiminde Cildinize Dikkat Edin
Yaz Mevsiminde Cildinize Dikkat Edin

Yaz Mevsiminde Cildinize Dikkat Edin

Girmiş olduğumuz yaz mevsiminde şu günlerde aşırı sıcak bir hava ile karşı karşıyayız değil mi? Sıcaklarda cildimize daha çok dikkat etmemiz gerektiğini biliyorsunuz. Benim sizlere ilk önerim bol bol su içmeniz, sakın diğer içecekleri su yerine koymayın. Gerektiği kadar su için ki cildiniz nem dengesini koruyabilsin. Yaz mevsiminde fazlasıyla güneş ışınlarına maruz kaldığımızı düşünerek minik bir araştırma yaptım ve cildimizi korumamız için yapmamız gereken birkaç husus öğrendim, şimdi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Öncelikle belirtmek istiyorum ki düzenli bir uyku cildinizi güzelleştirecektir. Yaz aylarında cildimizin nem kaybının arttığını sanırım biliyorsunuz. Bu nedenle bol bol su içmeli ve vücudumuzun su ihtiyacını dengede tutmalıyız. Uyku düzenine de dikkat etmek gerekir. Düzensiz uykuda cildimiz için olumsuz sonuçları beraberinde getirecektir. Su içmenin yanı sıra bol miktarda meyve de tüketmekte çok önemlidir. Şu günlerde nemlendirici her ne kadar kurtarıcımız gibi gözüküyor olsa da uykunun önemini özellikle vurgulamak istiyorum. Elbette ki düzenli uyku uyuyorum diyerek nemlendiricilerden vazgeçmiyorsunuz.

Sıcak yaz aylarında cilt bakımı

Sıcak yaz aylarında cilt bakımı
Sıcak yaz aylarında cilt bakımı

Çevre kirliliğini düşünecek olursak nemlendiriciler cildimizi çevre kirliliğinden korumaktadır. Bu nedenledir ki cilt tipiniz nasıl olursa olsun düzenli olarak her gün nemlendirici kullanmalısınız. Tabi ki cilt tipiniz önemli değil dediysem yağlı bir cildiniz var ise yağ oranı düşük nemlendiricilerden, kuru bir cilde sahipseniz de yağ oranı yüksek nemlendiriciler kullanmalısınız.  Çünkü nemlendiriciler su moleküllerini cildin alt takalarına taşır ve nemlendirmeyi sağlar. Suyun öneminden bahsetmiştim, günde en az 2 litre su içmelisiniz. Yeteri kadar suç tüketmeniz ile vücudunuzdaki toksinlerden kurtulmuş olacaksınız.

Günde en az 2 litre su tüketerek yine cildinizin yumuşaklığını korumuş ve temiz kalmış olursunuz. Su içmenin önemli olduğu gibi vücudumuzun temizliği de bir o kadar önemlidir. Eğer cildiniz gerçekten yağlı ise sadece su ile yıkamanız yeterli olmayacaktır. Süt formunda temizleyiciler ile cildinizi mutlaka temizlemelisiniz. Yaz aylarında yetersiz beslenme nedeni ile saç ve tırnak hastalıkları ile de karşılaşabilirsiniz. Bunun için de yeşil yapraklı sebzeler, çinko içeren kabak çekirdeği, susam, kırmızı et ve ıspanak gibi besinleri tüketmelisiniz. Kuruyemiş tüketiminizi de yaz mevsiminde artırabilirsiniz. Bu sayede B12 vitamini ve folik asit ihtiyacınızı karşılamış olacaksınız.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

BUNA DA BAKMALISIN

Doğal ürünlerle sivilce tedavi

Doğal Ürünlerle Sivilce Tedavisi

Sivilce, genellikle ergenlik döneminde hormonal nedenlerle cildin aşırı yağlanması ve deri gözeneklerinin salgılanan bu yağdan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir