24 Temmuz 2017 - Pazartesi
Anasayfa » Sağlık » Yağ Yakan Besinler Nelerdir
Yağ Yakan Besinler Nelerdir?

Yağ Yakan Besinler Nelerdir

Vücudumuzun başlangıcında yağ birikimi, metabolizmamızın yanması kadar fazla kaloriye girer. Kaloriyi azaltmak uygun olacaktır; Ancak metabolizma hızlandırmak için besin tüketen ve sorunu temelde çözmek için yağ yakmaya yardımcı çok etkili sonuçlar doğuracaktır.

Yağ yakmayı kolaylaştıran ve metabolizmayı hızlandıran gıdalar normalde günlük olarak harcadığımız kaloriyi artırır. Metabolizmamızın hızlanması, günde en az 200-250 kalori alabilmemiz demektir. Her zaman aldığımız kalorileri alarak, hiçbir şey yapmadan önerilen gıdalardan hiçbirini yiyemeyiz ve kilo vermeye ve yağ yakmaya başlamanıza yardımcı olacaktır. Bu gıdaları tüketerek ve günlük kalori alımınıza biraz daha dikkat ederek, kilo vermeye başlamak ahlaki değerleri ciddi şekilde artıracaktır.

En yanlış yol gösterici davranışlardan biri günlük aldığımız kaloriyi aniden düşürmektir. Düşük kalorili beslenme, vücudumuzun açlığa neden olan metabolizmamızı yavaşlatıyor. Bu durumda, daha fazla vücudumuz var, daha fazla kaloriyi emmeye, yağ toplamaya ve daha az kalori yakmaya başlıyoruz.

Şimdi, sizinle olan metabolizmayı hızlandıran ve vücut yağının yanmasını sağlayan gıdalar nelerdir ve bu gıdaların özellikleri nelerdir, onu paylaşacağız.

Yağ Yakıcı Besinler

Keten tohumu:  Balıkta bulunan Omega yağ asitleri, keten tohumu içinde bulunur ve yağın vücutta yanmasıyla yağların vücutta depolanmasını önler.

Zeytinyağı: Yağın atılıp yakılmasına yardımcı olur. Ayrıca kötü kolesterol seviyesini düşürmeye yardımcı olur.

Portakal-greyfurt-limon: C vitamini içeriği açısından zengin olup, vücuda hızlı bir şekilde yağ çözülmesine ve kolayca vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Somon Ve Diğer Balıklar: Her balığın içindeki omega yağ asitleri, somon etkisi ile vücutta yağ yakar ve vücutta depolanmasını önler.

Kilo Verdiren Besinler Nelerdir

Metabolizmayı Hızlandıran Gıdalar

Kırmızı bibber: Acı veya tatlı olabilir, özellikle büyük ve etli kırmızı biber, kapsaisin, metabolizmayı hızlandıran ve karanlıkta bulunan kötü yağın atılmasına yardımcı olan bir maddedir.

Zencefil: Zencefil taze veya kuru tüketilebilir. Kan damarlarımızın genişlemesi metabolizmamızın hızlanmasına yardımcı olur. Bu anlamda, zencefilin bağışıklık sistemimiz için de çok yararlı olduğu bilinmektedir.

Yeşil çay: Karın yağ yakmayı tetikleyen yeşil çay da metabolizmayı hızlandırır ve kilo kaybı ve yağ yakmada ciddi rol oynamaktadır. Yeşil çayın tüm faydalarını görmek için günde en az iki fincan içilmesi önerilir.

Sarımsak: metabolizmayı düzenleyen, vücudumuzdaki insülin direncini dengeleyen çok güçlü bir antioksidandır. Daha uzun süre tokluk duygusunu koruyabiliriz.

Yumurta: B12, vitamin açısından çok zengin bir yumurtadır. Metabolizmanın hızlanması ve yağ çözünmesinin etkileri vardır.

Zayıflama ve yağ yakmaya yardımcı diğer besinler

Yulaf, ceviz, bal, tarçın, sirke ve yeşil mercimek içerikleri açısından yağ yakma özelliklerine sahip olmamasına rağmen, insülin direncini ayarladıklarından tokluk hissi verdiklerinden ve vücudumuzdan nitrik oksit sağladıklarından önerilen gıdalarardır.

[Toplam:2    Ortalama:5/5]

BUNA DA BAKMALISIN

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Sizin için hazırladığımız Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri ile Sarı dişleri doğal yöntemlerle beyazlatmak ve parlatmak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir