24 Temmuz 2017 - Pazartesi
Anasayfa » Moda » Tırnak Sanatı » Tırnak Süsleme Sanatı
Tırnak Süsleme Sanatı

Tırnak Süsleme Sanatı

Tırnak süsleme sanatı tırnaklarda güzel desen çizimini ifade etmektedir. Tırnak süsleme sanatında “kalem” çizim için ideal araçlardandır ve özellikle tırnak yüzeyinde ince vuruş, noktalar ya da desen boyamak için tasarlanmıştır.

Tırnak süsleme sanatı kendimiz için bir günlük farklılık yaratmak, neşelenmek ya da özel günlerimizde kıyafetimize renk katmak için tırnaklarımızı dekoratif tasarımlar ile boyama uygulamasıdır. Tırnaklarımız yaşadığı değişiklik ile sanat tasarımı haline gelmektedir. Tırnak süsleme sanatı uzmanları tarafından çeşitli teknikler geliştirilerek tırnaklarda daha profosyonel tasarımlar gerçekleştirilmektedir. Tırnak üzerine çiçekler, şekiller yada farklı görseller ile tasarımlar oluşturulur.

Tırnak Süsleme Sanatı
Tırnak Süsleme Sanatı

Tırnak Süsleme Sanatı

Tırnak süsleme sanatı uygulaması Nail Art adı altında Avrupa’da ortaya çıkmıştır ve ilk başlarda elle yapılan bu tasarım harikası zamanla kendini geliştirmiş ve makine uygulaması haline gelmiştir. Bilgisayarda yapılan desenler ve resimler yazıcıya gönderilerek solisyon yağı, şeffak tırnak, kenar bandı, desen kataloğu veya ilgili yazılımlar ile kullanılan makine uygulaması tırnak süsleme sanatına gönül verenlere kolaylık sağlamaktadır. Bu makineler ile kuaför, güzellik salonları, takı ve alışveriş mağazaları, turistik mekanlarda tırnak süsleme sanatı uygulaması yapılabilmektedir. Bu nedenle güzellik sektöründe de sıkça uygulanır olmuştur.

Uygulama için bu kadar profosyonel mi olmak gerekir diye sorarsanız bence hayır çünkü ince uçlu bir fırça ve küçük bantlar ile desenler oluşturabilir, kendi yaratıcılığınız ile yenilikler yapabilirsiniz, desenli bir peçete ya da gazete parçası kullanarak da parmağınızda tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Tırnak süsleme sanatı, Fransız manikürüne rakip olabilir mi bilinmez ama tırnaklarda çarpıcı bir görünüm oluşturduğu tartışılmazdır.

Nail Art
Nail Art
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

BUNA DA BAKMALISIN

Tırnak Sanatı

Tırnak Sanatı

Tırnak Sanatı Nail Art tüm dünyada yaygınlaşmaya başlayınca ülkemizde de büyük ilgi gördü. Bayanların tırnak sanatı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir