24 Temmuz 2017 - Pazartesi
Anasayfa » Moda » Tırnak Sanatı » Tırnak Sanatı
Tırnak Sanatı

Tırnak Sanatı

Tırnak Sanatı Nail Art tüm dünyada yaygınlaşmaya başlayınca ülkemizde de büyük ilgi gördü. Bayanların tırnak sanatı yapma oranları gün geçtikte artıyor. Aslında bu bize bayanların artık bakımlarına daha çok önem verdiğini gösteriyor. Peki nedir bu tırnak sanatı? Tırnak sanatı ilk olarak yurtdışında ortaya çıkmıştır. Tırnakların daha bakımlı ve daha güzel bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. Tırnaklar zevke göre çeşitli renklerde boya maddeleri ile şekillendirilmektedir. Tırnak sanatının asıl amacı tırnaklara daha güzel bir görüntü katmaktır. Tamamen bayanların zevkine göre özgürce yapılan mükemmel bir sanattır. Tırnak sanatı yurtdışının ardından Türkiye’de de oldukça büyük ilgi görmektedir.

Tırnak Sanatı (Nail Art) Nasıl Yapılır?

Tırnak sanatı nasıl yapılır birçok bayanın merak ettiği ve sürekli araştırdığı bir konudur. Bu yazımızda sizlere tırnak sanatı nasıl yapılır sorusunun cevabını vereceğiz.

1- Tırnak sanatı uygulanacak tırnakların bakımlı olması ve bakımının düzenli olarak yapılması çok mühimdir. Bu tırnak sanatı yapmanın ilk adımıdır diyebiliriz. Tırnak bakımını illa bir güzellik merkezinde veya kuaförde yaptırmanız gerekmez, evde de kendiniz yapabilirsiniz. Bu aşamada tırnaklara yumuşatıcı sürülmesi, tırnakların içlerinin temizlenmesi, tırnak etlerinin geriye doğru itilmesi çok önemlidir.

2- Tırnak sanatı uygulanırken standart ojelerin dışında daha farklı neklerde ve farklı yapılarda ürünler kullanılmalıdır.

3- Tırnak sanatına başlamadan önce baz oje kullanılır. Sürülen bu baz oje sürüldükten sonra bir iki dakika kuruyana dek beklenir.

4- Baz oje kuruduktan sonra tırnak sanatı ojesi sürülmeye başlanır. Öncelikle yapılacak şeklin dıştaki hatlarının belirlenmesi için beyaz renk nail art ojesi kullanılır. Sonrasında iç dolgu yapılması için parlak özellik ve farklı renklere sahip oje kullanılabilir.

5- Tasarımı bitirilen tırnağa saroski taşlarıyla daha güzel ve şık bir görünüm verebilirsiniz.

Tırnak Sanatı (Nail Art) Ojeleri

Yukarıda da belirttiğimiz gibi tırnak süsleme sanatı (nail art) için standardın dışında farklı özelliklerde ojeler ve araçlar kullanılır. Günlük kullanılan ojelerden ziyade renklendirme özelliği daha ağır basmakta olan ve daha kalıcı özelliği bulunan özel ojeler tercih edilmektedir. Tırnak sanatının tamamiyle çizim üzerine olmasından sebep ince uçlu kalemler kullanılmalıdır. Tırnaklarda yapılan ön hazırlıkların ardından bu kalemlerle kolaylıkla çizim yapıp renklendirebilirsiniz.

Tırnak Sanatı (Nail Art) Modelleri

Her zevke göre binlerce farklı tırnak sanatı şekli bulunmaktadır. Daha önce de belirttiğimiz gibi süsleme işi size kalmış. Özgürsünüz ve istediğinizi yapabilirsiniz. Fikir vermesi açısından popüler tırnak sanatı modellerini sizler için yayınlıyoruz.

Tırnak Süsleme Sanatı Modelleri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

BUNA DA BAKMALISIN

Tırnak Süsleme Sanatı

Tırnak Süsleme Sanatı

Tırnak süsleme sanatı tırnaklarda güzel desen çizimini ifade etmektedir. Tırnak süsleme sanatında “kalem” çizim için …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir