25 Temmuz 2017 - Salı
Anasayfa » Bakım » Sonbahar El Bakım İpuçları
El Bakım İpuçları

Sonbahar El Bakım İpuçları

Pürüzsüz ve narin eller kadınları zarif göstermek için çok önemlidir. Sonbaharın gelmesi ve kışın yaklaşmasıyla ellerimiz kuruma tehlikesiyle karşı karşıya. Bu nedenle tedbirimizi şimdiden almamız gerekmekte. Ellerimizin bakımı ve korunması için tavsiyelerimizi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

 

 

 

 

Ellerinizi sıcak su ile yıkamayın
Elleri sıcak suyla yıkamak tahrişe neden olacağı ve mikroorganizma girişine zemin hazırlayacağı için tavsiye edilmemektedir. Bu nedenle ılık su tercih edilmelidir.

 

 

 

 

Sabun kullanımına dikkat edin

El bakımı için en önemli hususlardan biri de sabun seçimidir. Cildinize uygun sabun seçmeniz bu noktada çok önemlidir. Nemlendiricili sabunlar soğuk aylarda daha çok tavsiye edilmektedir. Ayrıca kullandığınız sabunun kuru tutulması da önemlidir. Sabun kabının drenaj sağlayacak biçimde olması gerekir. Uygun koşullarda kullanılmayan sabunlarda da patojen mikroorganizmaların ürediği unutulmamalıdır. Likit sabun kullanılıyorsa sabun kapları tam olarak boşaldığında temizlenip kurulandıktan sonra yeniden doldurulmalıdır. Bu önerilere uyulmadığı taktirde buralarda üreyen mikroorganizmalar infeksiyon bulaşmasına neden olur. Eller yıkandıktan sonra iyice kurulanmalı ve yaş bırakılmamalıdır.

 

El kremi kullanmaya başlayın

Yanınızda mutlaka el kremi bulundurun. Gün içerisinde ellerinize uygulayın. Bilindiği gibi yüzlerce krem çeşidi bulunmakta. İhtiyaca göre seçim yapılması işlerinizi kolaylaştıracaktır. İşlerinizde sürekli ellerinizi kullanmanız gerekiyorsa çabuk emilen kremler kullanmanız daha iyi olacaktır.

 

 

Ellerinize masaj yapın
Ellerinizin bakımı ve kan akışını hızlandırmak için el masajı yapmalısınız. Yavaş yavaş başlayarak egzersizlere devam etmelisiniz. El masajı yapımı konusunda ayrıntılı bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.

 

 

 

Elleriniizi süt ile dinlendirin
Ellerinizi 10-15 dakika ılık sütün içinde dinlendiriseniz el ve tırnaklarınızın güçlendiklerini göreceksiniz.

 

 

 

 

Uyumadan önce pirinç suyu

Pişirmeden önce yıkadığınız pirinçlerin suyunu dökmeyin. Önce ellerinizi ılık su ile yıkayın ve daha sonra 10 dakika kadar bu suda dinlendirin. Hem ellerinizi hem nemlendirecek hem de beyazlatacaktır.

 

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

BUNA DA BAKMALISIN

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon İçin En İdeal Zaman Kış Mevsimi

Tüylenme sorunu hem kadınların hem de erkeklerin sorunu. İstenmeyen tüylerimizden şikâyet ettiğimiz özellikle yaz döneminde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir