23 Temmuz 2017 - Pazar
Anasayfa » Diyet » Şımarık Kız Diyeti
Şımarık Kız Diyeti

Şımarık Kız Diyeti

Şımarık kız diyeti diğer adıyla Snob diyeti… Yok böyle diyet… Uzmanlarında onayladığı şımarık kız diyetini sizlerle paylaşıyoruz. En kaliteli elbiseyi veya en iyi ayakkabıyı giymek istiyorsak, en güzel takıları takmak istiyorsak, en iyi otomobile binmeye özen gösteriyorsak, yüzümüze en iyi kremi sürmek istiyorsak, saçımıza en kaliteli şampuanı kullanmak istiyorsak peki konu yiyeceklerimiz ve sağlığımız olunca neden aynı özeni göstermiyoruz diye soruyor uzmanlar. İşte tüm bunlardan yola çıkarak uzman diyetisyenler şımarık kız diyeti yani SNOB diyetini ortaya çıkarmışlar.

ŞIMARIK KIZ DİYETİ (SNOB DİYETİ)

Madem her şeyin en iyisini istiyoruz, kendimize bunları layık görüyoruz uzmanlar şımarık kız diyeti aynı zamanda şöylede snob diye de adlandırıyorlar.

Gelelim şımarık kız diyeti içeriğine; istediğiniz her şeyi yiyebilirsiniz diyor uzmanlar, hem de hiç yağ ve şeker endişesi taşımadın, tek şartları o tüketeceğiniz yağ ve şekerin düzgün işlenmiş olması. Çikolata mı yemek istiyorsunuz hem de bol sütlü, fındıklı fıstıklı olanından. Hiç sakıncası yok, buyurun yiyin. Sadece o çikolatanın daha kaliteli olanından alın, böylece yemek istediğinizi yine yemiş olacaksınız ama sadece yağı ve şekeri daha iyi işlenmiş olanından yemiş olacaksınız.

Snob diyeti
Şımarık Kız Diyeti

ŞIMARIK KIZ DİYETİ FELSEFESİ

Şımarık kız diyeti felsefesine göre en yağlı peyniri mi canınız çekti, kötü bir şekilde işlenmiş şekildeki peyniri midenize atıp bozulan sağlığınıza harcayacağınız parayı gidip daha kaliteli bir peynire harcayın diyor uzmanlar. Dünyaca ünlü kişilerin diyetisyeni Ashley Koff duruma daha da ilginç yaklaşarak aaa o çok yağlı, aaa o çok şekerli asla ben onu yemem diyerek bütün gün o aslında yemek istedikleri şeyin etrafında dolanan ve onları yiyen insanlara ben etrafı yiyenler diyorum diyormuş. Çünkü asıl yemek istedikleri canlarının çektiği halkanın tam ortasında içinde ama tüm gün o canlarının çektiği şeyi yemeyip onun etrafında yani halkanın etrafındaki lüzumsuz her şeyi yemiş oluyorlar diyor Ashley Koff. Güya ona yaklaşmıyorlar ve canlarının istediklerini bastırdıklarını sanıyorlar, ama günün sonunda canlarının en başından itibaren çektiği şeyi dayanamayıp yine yiyorlar. Ama bunu aslında en başta yapmış olsalar, onların tüm gün halkanın dışında yedikleri, onların hafif zannettikleri şeyleri lüzumsuz bir şekilde yememiş olacaklardı. Sonuç tüm gün yedikleri abur cuburla birlikte canlarının istediği o kalorili şeyi de üstüne yemiş oluyorlar. Diyetisyen Ashley Koff bunu on beş tane ucuz ayakkabı alıp bir iki kullanımdan sonra dağılmasına benzetiyor. Aslında en başında bir tane kaliteli ayakkabı alsaydınız zaten aynı hesaba gelecekti. Açıkçası canınız şöyle güzel yağlı bir et yemek istiyorsa yiyin, ama bunu yeter ki bunu sadece et yapan ve güzel et yapan bir yerde yiyin diyor uzmanlar… Şımarık kız diyeti diğer adıyla Snob diyeti size sadece fikir verir, uyup uymamak size kalmış..

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

BUNA DA BAKMALISIN

Aşırı Yemenin Sebepleri Nelerdir

Aşırı Yemenin Sebepleri Nelerdir?

Son zamanlarda ortaya çıkan aşırı kilo artışı, aşırı yemek yemenin bir sonucu olarak gözlemlenmektedir. Aşırı …

2 Yorumlar

  1. Tülin

    Diyet listesi üzerine birçok yazı okudum. Şımarık kız snob diyeti ile ilk kez karşılaştım. Çok ilginç. Denemekte fayda var 🙂

  2. Şahin

    Snob diyeti uygulayan var mı ? Yorumlarınızı yazarsanız çok sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir