26 Haziran 2017 - Pazartesi
Anasayfa » Sağlık » Selülitlerden Nasıl Kurtuluruz ?
Selülitlerden kurtulun

Selülitlerden Nasıl Kurtuluruz ?

Cildimizin yüzeyinde meydana gelen portakal kabuğu görüntüsüne benzetilen değişime selülit denildiğini biliyorsunuz değil mi? Her kadının yakındığı bir durumdur, özellikle de yaz mevsiminde takıntı haline getiririz. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum selülit genetik olduğu için sadece kilo alıp verme ile alakalı oluşan bir durum değildir. Diyet uzmanlarının selülitin hormonlar ve beslenmeye dayalı olduğunu düşündüklerini biliyor muydunuz? Selülitlerden nasıl kurtulabiliriz, biraz araştırdım ve sizlerle paylaşmak istiyorum.

Belki çok klişe olacak ama öncelikle stresten uzak durmalısınız. Çünkü stres insülin ve kortizol miktarını artırmakta ve bu nedenle yağ hücrelerinin çalışmasını etkilemektedir. Çok stresli olduğunuzu hissettiğiniz zaman mutlaka yeşil çay için ki yağ hücreleriniz insülin direncini azaltsın.

Yağ tabakası üzerinde bulunan kalın üst derinizi domates salçası tüketerek koruyabilir, böylece selülit görüntüsünü biraz daha azaltabiliyorsunuz. Ayrıca yaz günlerin soğuk içecek diye özellikle ananas suyu gibi şekerli içeceklerden uzak durun. Aslında baktığımızda günde en az 10 bardak su tüketerek yağ katmanlarını vücudunuzdan atmış oluruz, su içmek en iyi çözümdür ama çoğu zaman ihmal ederiz. Bu nedenle salatalık, kavun, yeşil yapraklı sebzeleri fazlasıyla tüketmelisiniz ki kilo kontrolünüzü sağlayın. Cildinizin nemli görünmesini sağlayacak aynı zamanda da pürüzlü görünmesini engelleyecektir.

Selülitlerden kurtulun
Selülitlerden kurtulun

Selülitlerden Kurtulun

Selülitlerden kurtulabilmek için en uygun ve en geçerli tercih bence sağlıklı beslenmek gerekiyor. Özellikle soframızda bulunan tuz ve şeker miktarını en aza indirmelisiniz. Çünkü şeker yağ hücrelerinin genişlemesine, tuz yani sodyum ise sıvı tutulumuna neden olduğu için selülit görüntüsünü artırır.

Uzmanlar günde 200 gram’dan fazla sodyum barındıran yiyeceklerden, 6 çay kaşığından fazla da şeker tüketilmemesi gerektiğini belirtmektedirler. Cildinizi güçlendirmek ve selülit görüntüsünü azaltmak istiyorsanız eğer kahvaltın esnasında mutlaka keten tohumu da tüketmelisiniz. Bunun yanında tahıl, yulaf ezmesi gibi ürünleri de yoğurt ya da süt ile karıştırıp tüketebilir ayrıca tohum halinde de tüketebilirsiniz. Ancak benim tavsiyem yoğurt ile karıştırıp günde bir kase tüketmeniz. Emin olun selülit oluşumunu azaltacaktır.

Başka bir önerim ise kafein içermeyen rahatlatıcı etkileri ile gotu kola ekstresidir, vücudunuzda ki selülitlerin olabildiğince azalmasına yardımcı olacaktır. Selülitsiz bir hayat dileklerimle.

[Toplam:2    Ortalama:5/5]

BUNA DA BAKMALISIN

Sağlıklı Beslenme Nasıl Yapılmalıdır?

Sağlıklı Beslenme Nasıl Yapılmalıdır?

Sağlıklı beslenmek hem sağlığımız açısından hem de vücudumuzdaki kilolarımız açısından oldukça önemlidir. Peki, sağlıklı beslenme …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir