25 Temmuz 2017 - Salı
Anasayfa » Giyim & Aksesuar » Şapka » Şapkalar Hakkında Herşey
Şapkalar Hakkında Herşey

Şapkalar Hakkında Herşey

Öyle şapka deyip geçmeyin. Şapkalar hakkında okuduklarınıza inanamayacaksınız.

Şapka demek tavır demek. Siz farkında olmasanız bile şapkayı taktığınızda mutlaka bir tavırda ekleniyor demek halinize. Şapka taktığınız gün gizleneceğinizi zannediyorsunuz. Ama tam tersi çok fark edileceksiniz. O yüzden mutlaka saç renginize, saç modelinize, kaş ve göz renginize göre şapka takmanız çok önemli.

Birçok insan şapka alışverişi yaparken şu hataları çok yapıyor. Şapkayı alıp eline kafasına sıkı sıkı yerleştirmeye çalışıyor. Bunu yapmayın. Çünkü şapka ile bere aynı şey değildir. Bereyi taktığınızda tabi ki kafanızı kavraması için iyice zorlayabilirsiniz, berenin görev kafanızı sıcak tutması. O yüzden bere alırken alnınızı koruyacak ve kulaklarınızı kapatacak şekilde iyice aşağıya indirerek bere almalısınız.

sapka-hakkinda-hersey

Şapka Seçimi

Şapkayı alırken yapmanız gereken şey şu; Kulaklarınızın üzerinde düşmeyecek şekilde duracak ve kafanızı salladığınızda düşmüyorsa şapkanın bedeni size göre tamdır demektir. Şapkayı aksesuar olarak kullanacağınızı ve güzel görünmesini istediğinizi sakın unutmayın.

ŞAPKA ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR

  • Eğer çok uzun bir yüze sahipseniz o zaman biraz daha yuvarlak hatlara sahip şapkalar kullanmalısınız. Aynı şekilde çok gergin yüz hatlarına sahipseniz yani çok sivri bir çene ve elmacık kemiklerine sahipseniz çok daha yumuşak hatlara sahip bir şapka kullanmanız lazım.
  • Eğer geniş bir yüz şekline sahipseniz, oldukça yuvarlak hatlardan oluşan şapka kullanmalısınız ki yüzünüzde daha oval bir görüntü yaratabilesiniz. Böylece görüntüyü dengelemiş olursunuz. Ayrıca mutlaka saçlarınız yüzünüzün iki yanına yani omuzlarınıza doğru dağıtmanız gerekiyor bu şekilde yüzünüzdeki kareliği dengelemiş olursunuz.
  • Yüzünüz küçükse içinde kaybolacağınız büyük şapkalar tercih etmeyin.
  • Şapka takınca saçlarınızın basıldığından şikayet ediyorsanız yapmanız gereken şey şu; saçınıza krepe atmak.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

One comment

  1. Karaman

    Fötr şapka kesinlikle favorim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir