23 Temmuz 2017 - Pazar
Anasayfa » Bakım » Saç Bakımı » Şampuansız Saç Yıkama
Şampuansız Saç Yıkama

Şampuansız Saç Yıkama

Şampuansız saç yıkama. Amarika ve Avrupa’da saç yıkama şampuanlarına karşı yayılmakta olan No-poo hareketi gün geçtikçe daha çok taraf bulmaya devam ediyor. No-poo cu akıma uyanlar saçlarını yıkamak için şampuan kullanmıyor. Saçlarını şampuansız saç yıkama yöntemiyle yıkıyorlar. Saç temizliği için su, elma sirkesi veya karbonatlı su tercih ediliyor. İngiliz Lucy Aitken Read 2 yıldır saçlarını şampuanla yıkamadığını söylüyor. Saçlarını şampuanla yıkamadan temizlediği için saçlarının daha da sağlıklı olduğunu iddia ediyor. No-poo ismi verilen şampunsız saç yıkama, şampuan kullanmama yöntemini saçlarına uyguladınığı söyleyen Lucy’i takip eden bayanlar gittikçe çoğalıyor.

ŞAMPUANSIZ SAÇ YIKAMA (NO POO)

No poo şampuansız saç yıkama hareketi dünyada hızla yayılmaya devam ediyor. No poo hareketinin temsilcileri şampuan kullanmıyor, bunun yerine saçlarını karbonatlı su, elma sirkesi veya su ile temizliyor. Ayrıca saçlarının yumuşaması için de doğal yağlar kullanıyorlar.

Şampuansız Saç Yıkama İçin Üç Neden

Şampuansız saç temizliğinin üç temel nedeni bulunuyor. Bunlardan birincisi şampuan ile yıkanmayan saçların uzun vadede kendi kendilerini temizlediğine inanılması. İkincisi; doğal çevreyi koruma amacı ile şampuan kullanmaktan vazgeçilmesi. Üçüncü neden ise pahalı fiyatlara sahip olan çeşit çeşit saç bakım ürünlerinin bütçeye olan ekonomik zararı.

Saçlar şampuansız nasıl yıkanır?

Bir su bardağına 1-2 yemek kaşığı karbonat koyup su ile doldurulur. Bu karışım saç diplerine uygulanır. Saçlara biraz masaj yaptıktan sonra durulanır. Bu uygulama sonrası saçlar sertleşebilir. Yumuşatmak için saç kreminin yerine elma sirkesi kullanılabilir.

Şampuansız saç yıkama konusunda karar sizin. 🙂

Şampuansız Saç Yıkama
Şampuansız Saç Yıkama
[Toplam:1    Ortalama:4/5]

BUNA DA BAKMALISIN

Saç Moda Trendleri

2014 Saç Moda Trendleri

2014 saç renkleri trendi arasında hangi renklerin ağırlıklı olarak kullanıldığını sizler için araştırdım ve bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir