24 Temmuz 2017 - Pazartesi
Anasayfa » Bakım » Salatalık ile Gelen Güzellik
Salatalık ile Gelen Güzellik

Salatalık ile Gelen Güzellik

Salatalık ile gelen güzellik ve sağlık... Biz bayanlar olarak cilt güzelliğimize ve sağlığımıza çok dikkat etmeliyiz, özellikle de yaz günlerinde sürekli güneş ışıklarına maruz kalıyoruz, tatildi plajdı derken gün boyu çoğunlukla güneş altında geçiriyoruz zamanımızı. Vücudumuzun su ihtiyacı da sürekli olarak artmakla birlikte buz gibi asitli içeceklerden ve yaz akşamlarını biraz alkol alarak şenlendirmeye çalışırız değil mi? Böylece hem güneş ışınlarına maruz kalmış hem vücudumuzun su dengesini bozmuş hem de alkol alıp baş ağrıları ve mide ağrıları çekeriz. Bütün bunların yanında vücudumuzun su dengesinin bozulması ile böbrek sıkıntıları da beraberinde gelecektir. Bu nedenle sizlerle güzel bir cilt ve sağlıklı bir görünüme sahip olmak için en doğal olanı yani salatalığın faydalarını paylaşmak istiyorum.

Güzel Bir Cilt ve Sağlıklı Görünmek İçin Salatalık Tüketmelisiniz

Öncelikle belirtmek istiyorum ki salatalık çok tüketilen sebzeler arasında olmakla birlikte organik ve koyu renkli salatalığı dolabınızdan eksik etmemeniz gerekiyor. Salatalığın faydaları neler mi? Sizler için şöyle sıralamak istiyorum. Salatalık sulu sebzelerden bir tanesi olduğu için vücudunuzun su dengesini sağlar. Yine sulu sebzelerden olan salatalık düzenli olarak tüketilirse vücuttaki ürik asit miktarını düşürdüğü için böbrek sağlığınızı korur ve böbrek taşlarını eritmekte oldukça faydalı olduğu gibi mide ekşimelerinde de uygun bir tedavi yöntemidir.

Salatalık Maskesi
Salatalık Maskesi

Salatalığı dilimleyerek gözlerinizin üzerine koyduğunuzda gözlerinizdeki şişliği ve gözaltı torbalarından zamanla kurtulacaksınız. Ayrıca salatalık magnezyum, potasyum kaynağıdır. Birçok cilt bakım ürünlerinin salatalık özlü olduğunu zaten biliyoruz değil mi? Girdiğimiz yaz günlerinde cildinizde oluşacak güneş yanıklarından da cildinize uyguladığınız salatalık ile kurtulabilirsiniz. Bütün bunların yanında salatalığın sindirime yardımcı olduğunu biliyor muydunuz? Bu nedenle elbette kilo vermeye de yardımcı olmaktadır. Salatalık bir çok vitamini ve bağışıklık sistemini de güçlendirmekle birlikte sizi enerjik tutacaktır. Tabi ki salatalığı kabukları ile birlikte tüketmeniz gerekmektedir.

Diş eti rahatsızlığınız varsa düzenli olarak salatalık tüketmelisiniz. Yine salatalıkta bulunan mineraller sayesinde saç ve tırnaklarınızı yumuşatacak, parlak ve güçlü görünecektir. Ayrıca saçlarınızın uzamasına da yardımcı olacaktır. Tatile çıktığınız zaman illaki yorulacak eklem ağrılarınız olacaktır değil mi? Dokularınızı güçlendirerek eklem ağrılarınıza son vermek istiyorsanız yaz dönemi boyunca salatalık tüketimini arttırmalısınız. Salatalığın faydaları saymakla bitmiyor sabahlar kalktığınız zaman  başınız mı ağrıyor, bunun için uyumadan önce bir tane salatalık yemeniz yeterli, yanı sıra alkol almışsanız yine baş ağrınızı azaltmak için salatalık içerisinde bulunan şeker ve elektrolitlerden faydalanmalı, yatmadan önce kabukları ile birlikte bir tane salatalık yemelisiniz. Sağlıklı günler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

BUNA DA BAKMALISIN

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon İçin En İdeal Zaman Kış Mevsimi

Tüylenme sorunu hem kadınların hem de erkeklerin sorunu. İstenmeyen tüylerimizden şikâyet ettiğimiz özellikle yaz döneminde …

One comment

  1. recep

    doğal güzellik diye buna derim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir