24 Temmuz 2017 - Pazartesi
Anasayfa » Sağlık » Sağlıklı Detoks Önerileri
Sağlıklı detoks adımları

Sağlıklı Detoks Önerileri

Sağlıklı detoks adımları…
– Sağlıklı, yeterli ve dengeli beslenme detoksun temelidir. Her yemekte et, süt ve ürünler, sebze – meyveler ve tahıllar olmak üzere dört ana et grubu – ihtiyacınız olan tek şey. Et grubundan kırmızı et, tavuk, hindi ve balık, süt grubundan süt, yoğurt, ayran ve salatalık, tahıllardan kepekli ekmek ekmek, bütün çavdar ekmeği, bulgur, yulaf, kabuklu pirinç, patates, taze fasulye, Bezelye, patlıcan, kabak ve meyveli çilek, erik masanızdan eksik olmasın.
– Günde 4-8 öğün. Yaşam ritminize göre yemek ve saat sayısını ayarlayın. Dört saat boyunca aç kalma.
– Günde en az 2-3 litre su, vücudunuzdan toksik maddeler atabilirsiniz.
– Sağlıklı içecekler ayrıca doğal detoks bileşenlerinin bir parçasıdır. Ayran suyundan ve taze sıkılmış meyve suları, sebzeler ve meyveler su ihtiyacına katkıda bulunur. Çay, kahve, gazlı içecekler ve alkollü içecekler vücudunuzdan daha fazla su içmenizi sağlar.
– Yeterince protein al. Sadece protein protein kaynaklarından protein ihtiyaçlarınızı karşılamakla kalmayın, aynı zamanda hayvansal ürünler üzerinde kaliteli protein kaynaklarıyla beslenirler.
– Diyetinizde yeterli ve kaliteli karbonhidrat bulunmalıdır. Karbonhidratlar kasları korur ve vücutta bazı temel öğelerin sentezinde kullanılır.
– Akıllı yağ kullanın. Yağ tüketimi, miktar ve yağ türü bakımından dengelenmelidir. Gündüzleri, gıdalardaki gıdalar, salatalıklar ve doğal yağlar çeşitli yağ asitlerine olan ihtiyacı dengeler.
– Açık havada en az 30 dakika boyunca yürüyün. Doğrudan güneş ışığına 15 dakika maruz bırakmaya dikkat edin. Öğleden sonra açık havada orta ve tempo yürüyüşe çıkarsanız öğleden sonra 10 ila 30 dakika arasında enerji harcayacak ve D vitamini ihtiyacınızı karşılayacaksınız. D vitamini metabolizmanızı hızlandırır ve yağ yakmayı destekler.
– Pozitif olunuz, stresten uzak durun.
– Alkol kullanmamaya özen gösterin.
– Sigara içmeyin ve içirmeyin
– Katkı maddelerinden uzak durun.
– Hayatınızın ve yaşam ritiminizin izin verdiği gün boyunca küçük dinleme salonları verin. Düzenli ve yeterli uykuya dikkat edin.
– Sağlıklı bir detoks her gün adımlar atmaktadır. Sağlıklı detoksifikasyonla her gün dolaşım düzelir ve toksinler vücutta ödemle giderilir. Böylece, kilo kaybı daha kolaydır, kilo kaybı daha az risktir.

SAĞLIKSIZ DETOKS UYGULAMALARINDAN KAÇININ!
Detoksifikasyon 1-2 gün ya da 1-2 hafta gibi kısa bir sürede onu azaltarak bağırsaktan tahliye etmez. Bağırsak drenajı için kullanılan Detoks sıvısı çok yararlıdır. Özellikle bağırsaklardaki yararlı bakterileri yok eder ve doğal florayı bozar. Sindirim sistemini sindirir. Böyle yanlış detoks uygulamaları yapma ve metabolizma zarar vermeyin.

[Toplam:1    Ortalama:4/5]

BUNA DA BAKMALISIN

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Sizin için hazırladığımız Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri ile Sarı dişleri doğal yöntemlerle beyazlatmak ve parlatmak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir