25 Temmuz 2017 - Salı
Anasayfa » Bakım » Cilt Bakımı » Saç ve Cilt Gençleştirme
Saç ve Cilt Gençleştirme

Saç ve Cilt Gençleştirme

Saç ve cilt gençleştirme üzerine hazırlanan bu yazıyı çok beğeneceğinizi düşünüyoruz. Yiyin, için ve saçınız – cildiniz gençleşsin…

Saç ve Cilt Gençleştirme

Evet demişlerki ne yerseniz, o sunuzdur, çünkü ne yerseniz saçınız cildiniz yediklerinizin hepsini gösteriyor. Eğer abur cubur yerseniz sivilceler, selülitler ve saçlarınızda yağlanmalar olarak tüm bunlar size geri dönecektir. Ama yok bol sebze ve balık tüketiyorsanız bunun da size karşılığı olumlu şeklide dönecektir.

Şimdi sizlere uzmanlardan aldığımız bilgilere göre gençleştiren ve güzelleştiren gıdalar neler bir bir anlatacağız.

Saç ve Cilt Gençleştirme
Saç ve Cilt Gençleştirme

Yediklerimiz bizi gençleştirebilir mi?

  • Ananas ile başlıyoruz. Ananas selülitler için birebir meyvelerin başında geliyor. Bu yüzden sizlerde yazı kış bol bol tüketin.
  • Balık tüketimi listenin ikinci sırasında geliyor ve bol bol tüketmemizi söylüyor uzmanlar. Ama hangi balık olduğu çok önemli. Bunların en başında somon balığı geliyor. Çünkü en iyi yağları barındıran somon balığı. Tüketme şeklinizin de burada bir önemi yok, ister füme olarak ister ızgara olarak tüketin fark etmiyor, yeter ki tüketin. Çünkü cildiniz anında sıkılaşacak ve en iyi yağları barındırdığı içinde hep nemli olarak daha iyi parlayacak. İskandinav kadınlarının ciltlerinin güzelliğinin büyük sırrı somon balığında saklı.
  • Muz ve avakado. İkisi de kalorisi en yüksek meyve grubundalar. Bu yüzden bayanlar bunları tüketirken biraz çekinebilir. Ama diğer yiyeceklerin kalorilerini düşününce bu iki meyve onların yanında çok masum kalıyorlar. Peki yine de neden tüketmemiz gerekiyor bu yüksek kaloriye sahip bu iki meyveyi? Çünkü bu iki meyvede cilde inanılmaz bir sıkılaştırıcı özelliği ve nem veriyorlar, bu yüzden en azından bu meyvelerden yarım olarak tüketilmesinde hiçbir sakınca yok.
  • Uzmanlar der ki; günde bir tane elma tüketmek sağlığımız için çok faydalı. Gerçekten cildin bir numaralı dostu diyebiliriz. Akne içinde ara öğün olarak sağlığınız içinde harika bir meyve. Kesinlikle günde en az bir tane tüketildiğinde cildinizdeki farkı hemen hissedeceksiniz.
  • Eğer cildinizde lekelerle savaşıyorsanız bunun en iyi ilacı havuç. Yıl boyu tüketirseniz eğer güzel bir cilt rengine sahip olabilirsiniz. Aynı şekilde ellerinizdeki lekelerden de kurtulabilirsiniz.
  • Kırmızı ve yeşil biber. İçerisinde en yüksek C vitamini barındıran sebzelerden ikisi. Özellikle kahvaltıda yeşil biberi tüketirseniz zamanla faydasının farkına varabileceksiniz. Kırmızı biberi ise cildinizde güzel bir renk elde etmek istiyorsanız bol bol tüketebilirsiniz.
  • Fındık, badem ve ceviz. Uzmanlar günde bir avuç yememizi tavsiye ediyor. Bizlerde size bunu farklı bir tarifle almanızı anlatacağız. Bu üç güzel yiyeceği blanderdan geçirin ve içerisine süt katarak günde bir bardak için. Cildinizdeki parlaklığın fark edilmemesi mümkün değil.

Saç ve cilt gençleştirme üzerine hazırlanan bu tavsiyeler umarız işinize yarar.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

BUNA DA BAKMALISIN

Saç Dökülmesi Sebepleri Ve Tedavisi

Saç Dökülmesi Nedenleri Ve Tedavisi

Genellikle kadınların saçlarını kaybetmediklerini düşünmüyoruz, ancak kadın saç dökülmesi düşündüğünüzden çok daha yaygın. Erkekler çeşitli …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir