24 Temmuz 2017 - Pazartesi
Anasayfa » Bakım » Saç Bakımı » Saç kabarması nasıl engellenir
Saç kabarması nasıl engellenir

Saç kabarması nasıl engellenir

Saçlarınız her duştan sonra kabararak elektrikleniyor mu? Bir türlü şekil veremediğiniz saçlarınızın kabarıklığını önlemek ve sağlıklı görünmesini sağlamak için ipuçları.

Özellikle duş aldıktan sonra kabaran saçlar hem elektriklenir hem de elektriklenen ve kabaran saça şekil vermek zorlaşır. Saçların kabarmasındaki başlıca nedenler arasında yetersiz beslenme, saç kuruluğu, saçın sıcak suya maruz kalması ve saç şekillendiricilerin verdiği yüksek ısıdır. Kullanılan saç maşası, fön ve saç kurutma makinaları düşük ısıda kullanılmalı ve saç bakım yağları ile haftada bir kez bakım yapılmalıdır. Özellikle banyo sonrası temizlenen ve saçın doğal yağını kaybettikten sonra kabarma daha da artar.

Duştan sonra saçın kabarması

Saçların kabarmasını önlemek için, ıslak saçınızı havluyla ovuşturmadan sadece suyunu alıp geniş dişli tarakla saçınızı tarayın fakat asla saçlarınızı fırçalamayın. Ayrıca ortamın nemli olması da saçın kabarmasına neden olur. Duştan hemen sonra banyonuzu havalandırarak banyoda oluşan buhara saçınızı maruz bırakmayın. Bir diğer yöntem ise, saçlar yıkadıktan sonra durulama suyuna elma sirkesi ekleyebilirsiniz. Sike, saçın hem kabarmasını önler hem de doğal pH dengesini sağlayarak saçın beslenmesini sağlar.

Saçınızı besleyin

Düz saçlar, kuru saçlar ve güçsüz saçlar kabarmaya daha çok yatkındır. Bu problemleri yaşayan kişiler bol bol su tüketilmelidir. Böylece saçın nem ihtiyacı su tüketimi ile karşılayabilirsiniz. Ayrıca yetersiz beslenme ilk olarak saçın yıpranmasına neden olacağından beslenmenize önem gösterin. Haftanın herhangi bir günü zeytinyağı ile saça bakım yapmak hem saçın beslenerek nem kazanmasını sağlar hem de saç köklerinin güçlenmesine yardımcı olur. Ayrıca badem yağı, susam yağı ve yumurta karışımdan yapacağınız bakım kürü de saçlarınızın kabararak elektriklenmesini önleyecektir.

[Toplam:1    Ortalama:1/5]

BUNA DA BAKMALISIN

Saç Moda Trendleri

2014 Saç Moda Trendleri

2014 saç renkleri trendi arasında hangi renklerin ağırlıklı olarak kullanıldığını sizler için araştırdım ve bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir