26 Haziran 2017 - Pazartesi
Anasayfa » Bakım » Saç Bakımı » Saç Dökülmesi Nedenleri Ve Tedavisi
Saç Dökülmesi Sebepleri Ve Tedavisi

Saç Dökülmesi Nedenleri Ve Tedavisi

Genellikle kadınların saçlarını kaybetmediklerini düşünmüyoruz, ancak kadın saç dökülmesi düşündüğünüzden çok daha yaygın.

Erkekler çeşitli nedenlerden dolayı saçlarını kaybederler, en yaygın olanlar erkek tipi kelliktir.Bu kalıtsal durum genellikle bir adam geç yirminci yaşlarında veya otuzların başlarında ortaya çıkıyor ve kalıcı saç dökülmesine neden oluyor.

Bizim erkeklerde saç kaybının diğer formları, hakkında daha fazla bilgi Erkek Saç Dökülmesi bölümünde.

Erkekler saç dökülmesini kabul etme konusunda erkek kelliklerinin kadın kelliklerinden çok toplum tarafından daha fazla anlaşılacağı ve kabul edildiği için daha iyi olma eğilimindedirler. Kel erkekleri sıklıkla erkeksi veya seksi görünürler ve kel erkek modelleri, spor yıldızları veya ünlülerin sayısı bu görünümü desteklemeye yardımcı olur.

Fakat kadınlar için böyle bir rol modelleri yok. Kaç kel kadın rol modelini biliyorsun? Sol elinizdeki parmak sayısından daha azının, bunun hala bir tuhaflık olarak görüldüğü anlamına geldiğinden şüpheleniyorum.

Artı toplum, saçları, özellikle bir kadının uzun saçlarını kadınlık sembolü olarak görür. Karşılıklı seksi çekme aracı olarak bakılmak ve onlara bakmak için “taçlandıran ihtişam” budur.

Bu, kadın saç dökülmesine bağlı daha büyük bir damgalanma ile birleştiğinde, bu durum kadınlar için iki kat fazla sıkıntıya neden oluyor demektir.

Yani saç dökülmesi yaşayan bir kadınsanız, bunun anlamı sizin için ne demektir?

Saç Dökülmesi İle Başa Çıkma

İlk adım, bunun kadınsılığınızı veya bir kadın olma hissini azaltmadığını kabul etmektir. Kimliğiniz tamamen saçlarınızla tanımlanmamaktadır; Önemli olan diğer nitelikleri de eşit derecede var. Dikkat saçlarınızdan alınacak şekilde vurgulayın.

Örneğin, gardırobunuzu kendinize yeni bir kıyafet satın alarak güncelleyin veya makyajınızı saçlarınızdan gözleriniz gibi yüzünüze kadar çeken bir şekilde kullanın. Parlak renkli eşarplar giyin veya peruk seçin. Bunlar, olumsuz bir yönü olumlu bir yöne çevirmeye yardımcı olabilir.

Not: peruk hakkında hızlı bir kelime. Dışarıda tamamen doğal görünen ve uygun gördüğünüz herhangi bir tarzda tasarlanmış çok çeşitli harika görünümlü peruklar var.

Saç dökülmesi konusunda, özellikle de bir hastalık sonucunda ortaya çıkmışsa, kemoterapi veya stresli bir deneyim yoluyla üzülmek veya kızgın olmak doğaldır, ancak bir sonraki adım sorunu çözmektir. Saçınızı kaybettiğiniz gerçeği ile görüştükten sonra, onu tedavi etme yollarına bakmaya başlıyorsunuz.

Saç dökülmesinin iki şekli vardır:

 • Kalıcı
 • Geçici

Saç dökülmesinin kalıcı olduğu söylendiğinde bununla baş etmenin yolları olduğu için çok aşağı dökülmeyin. Hiç kimse saçlarının dökülmesini düşünmekten hoşlanmaz, ancak bu pozisyonda olabilmeniz için şanssız iseniz, bir saç nakli veya peruk seçeneğiniz vardır.

Geçici saç dökülmesi, saçınızın geri gelme ihtimalinin yüksek olduğunu bildiğiniz için başa çıkmak daha kolaydır. Örneğin, eğer kemoterapi tedavisi görüyorsanız. Saç dökülmesi, bu kanser tedavisinin sık rastlanan bir yan etkisidir; ancak saç dökülür, genellikle tedavinin bitiminden kısa bir süre sonra.

Saldırının en iyisi, saç dökülmeleriniz kadar olabildiğince fazla bilgi edinerek başlayın derken, savunmanızdır. Çevrimiçi ol; Kütüphanenizi veya yerel kitapçığınızı ziyaret edin; Doktorunuza danışın ve durumunuz hakkında size daha fazla bilgi verip vermeyeceğini görün. Bakalım bir yerel destek grubu var gibi başkalarıyla konuşurken aynı pozisyonda yardımcı olabilir.

Ve bu web sitesini kullanın. Sizin için hangi tedavinin mevcut olduğuyla ilgili bilinçli bir karar vermenize yardımcı olması amacıyla kadın saç dökülmesi konusunda mümkün olduğunca çok bilgi vermeye çalıştık.

Bu bölüm, kadınlarda saç dökülmesinin nedenleri hakkında, örneğin, menopoz veya vücudun hormonal değişiklikleriyle ilgili bilgi içerir. Bu nedenler kadınlara özel olmakla birlikte, saç dökülmesinde her iki cinste de geçerli olan diğer faktörler vardır:

 • Alopecia: saç dökülmesi için tıbbi terim. Bu durumun hem erkeklerle hem de kadınları etkileyen pek çok farklı çeşidi var. Buna bir örnek, erkek tipi kelliktir.Bunun bir sonucu olarak, Erkek Saç Dökülmesi bölümünde alopesi ile ilgili bir bölüm ekledik.
 • İlaçlar: En popüler ilaç türlerinden bir çoğu saç dökülmesini tetikler. Tüm ilaçların yan etkileri vardır ve ne yazık ki bunlardan biri saç dökülmesidir, ancak bu herkesi etkilemez.Bu, Erkek Saç Dökülmesi bölümünde daha ayrıntılı olarak tartışılmaktadır.
 • Hastalık: Beklenmedik saç dökülmesi, altta yatan bir tıbbi durumun veya hastalığın işareti olabilir. Genellikle normal tüyleriniz varsa ancak saçlarınızın inceltildiğini veya düştüğünü aniden fark ederseniz, doktorunuza danışın; ciddi bir şeyin semptomatik olabileceğini düşünün.Erkek Saç Dökülmesi bölümü, artı saç dökülmesine neden olan hastalık örneklerine ilişkin daha fazla bilgi içerir.
 • Kemoterapi veya radyoterapi: bunlar hem kanser tedavisinde son derece etkili formlardır, hem de saç dökülmesini içeren yan etkilere sahiptirler.

Erkek Saç Dökülmesi

Bunların erkek saç dökülmesi bölümüne dahil edilmesinin başlıca nedeni, istatistiksel olarak, kadınlardan daha fazla erkekte saç dökülmesi yaşanıyor ve bu nedenle bu siteyi kullanması daha olası.

Ancak, kadın saç dökülmesi erkek saç dökülmesi kadar önemlidir ve bu nedenle endişelerinize ve erkek saç dökülmelerine eşit derecede sempatik olduğumuzu göreceksiniz.

Kadınlar da saç dökülmesine neden olan çeşitli nedenler vardır

 • Saç ürünleri
 • Kontrasepsiyon
 • Menopoz
 • Tiroid koşulları
 • Gebelik
 • Hormonal değişiklikler
 • Diyet ve diğer yaşam biçimi faktörleri

Kadınlarda saç dökülmesinin en yaygın nedeni hormonal değişikliklerdir. Kadınların bedenleri iki hormon üretir: aylık döngüsünün bir parçası olarak dalgalanan östrojen ve progesteron.

Kadınların ayrıca az miktarda erkek hormonu testosteronu vardır (tıpkı erkeklerde az miktarda östrojen vardır) ki bunlar genellikle herhangi bir etkiye sahip değildir. Ancak bu hormondan daha fazla üretilirse, kadınlar saç dökülmesi gibi bazı erkek özelliklerini sergileyeceklerdir.

Menapoz, gebelik, hormon replasman tedavisi (HRT) ve bazı kontrasepsiyon formları hormon üretimini etkiler. Ve bu değişikliklerin herhangi biri saç dökülmesine neden olabilir.

Örneğin gebelik: Bir kadın doğum yaptıktan sonra, vücudu normale dönerken hormon seviyelerinin düştüğünü ve “dinlenme” aşamasına girdiğini görebilirsiniz. Bu genellikle doğumdan 3-6 ay sonra olur ve o zaman kadınlar artan saç dökülmesi fark edebilir.

Saç follikülleri tarafından oluşturulan doğal saç büyümesi / kayıp döngüsünün bir parçası olarak hepimiz günlük olarak saçlarımızı kaybediyoruz. Bu, büyük ölçüde hormon üretimi ile kontrol edilir, ancak bu süreçte bir artış veya azalmadan etkilenebilir.

Geçici saç dökülmesi doğumun bir sonucu olarak ortaya çıkarsa, yıl içinde hafifletme eğilimi gösterir.

Stres, kötü beslenme ve sigara gibi yaşam tarzı faktörleri saçlara zarar verebilir ve saç dökülmesine neden olabilir.

Kadınlar ayrıca saçlarına daha çok zaman ve para harcıyorlar. Parfüm, mousses, jel ve kremi gibi perma ve renk gibi çeşitli salon bakımından söz etmemek üzere çeşitli saç ürünleri kullanıyorlar. Bunların hepsi mükemmel görünümlü saçlarla sonuçlanır, ancak aşırı kullanım, saç dökülmeye başlamasına kadar saç durumuna zarar verebilir.

[Toplam:2    Ortalama:5/5]

BUNA DA BAKMALISIN

Saç Moda Trendleri

2014 Saç Moda Trendleri

2014 saç renkleri trendi arasında hangi renklerin ağırlıklı olarak kullanıldığını sizler için araştırdım ve bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir