27 Haziran 2017 - Salı
Anasayfa » Bakım » Cilt Bakımı » Pürüzsüz Cilt İçin Neler Yapılmalı?
Pürüzsüz Cilt İçin Neler Yapılmalı?

Pürüzsüz Cilt İçin Neler Yapılmalı?

Elbette ki hem bay hem de bayanların istekleri arasında, mükemmel ve oldukça pürüzsüz bir cilt yer alıyor. Yine her zaman olduğu gibi cilt bakımları elbette ki pürüzsüz bir cilde sahip olmak konusunda önemlidir. Cilt temizliklerinin doğru yapılması ve göz ardı edilmemesi böyle bir cilde sahip olabilmek için kişilere yardımcı oluyor.

Cilt temizliği kesinlikle önemli

Daha pürüzsüz, canlı ve parlak bir cilde sahip olmak için, cilt temizliği kesinlikle önemlidir. Bu temizlik için, siyah nokta oluşumlarını ortadan kaldırmak, ölü derilerden uzak durmak, ciltte yer alan toksinleri dışarı atmak ve gözeneklerin temizlenmesi, gözenekleri ise temizlik sonrası kapalı tutmak gerekmektedir. Yani, Pürüzsüz cilt için neler yapılmalı dediğinizde, bunların göz ardı edilmemesi gerekmektedir.

Günlük bakım ve nemlendirme

Günlük bakım ve nemlendirme

Günlük bakımların zaten kesinlikle göz ardı edilmemesi gerekiyor. Her sabah ya da her akşam bu bakımları sağlamanız, cilt temizliği yaparken de dairesel hareketlere başvurmanız gerekiyor. Dairesel hareketler, kullanılacak olan cilt temizlin ürününün cildinize daha iyi temas etmesini sağarken, iyi bir temizlik sunabilecektir. Tabi ki temizlik sonrası nem dengenizi kaybetmemek üzere nemlendiriciler kullanmakta tavsiyeler arasında yer alıyor.

Doğal maskeler uygulayabilirsiniz

Yukarıda bahsettiğimiz akne ve siyah nokta oluşumlarından kurtulmak için elbette ki bazı maskelerden destek almanız gerekiyor. Bunun için piyasada bulunan ve özel olarak formüle edilmiş olan siyah nokta temizleyiciler için, siyah maske kullanımlarına göz atabilirsiniz. Yine kendi imkânlarınız ile hazırlayabileceğiniz kürler de siyah noktalardan kurtulmanız için sizlere yardımcı olacaktır. Böylelikle daha canlı, parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak daha kolay olacak.  Bu bilgilerin yanı sıra Pürüzsüz cilt için neler yapılmalı sorularına ek yanıtlar olarak, şunlardan bahsedebiliriz.

Doğal maskeler

Doğal maske önerileri

-Bal ve limon suyu;

  • Bal ve limon ikilisi, pürüzsüz bir cilde sahip olabilmek için sizlere yardımcı olabilir
  • Limon içerisinde yer alan asitler cilde yardımcı olurken, cildinizi besleyecek ve güçlendirecek özellikleri sunmaktadır
  • Bal ve limon karıştırılarak yüze uygulanmalıdır. Ortalama 15- 20 dakika bekletilerek, temizlenir. Ilık ve bol su ile temizlemek uygun görülmüştür.

-Yulaflı zerdeçal maskesi;

  • İkinci bir yöntem olarak bunu tercih edebilirsiniz
  • Cilt bakımı için zerdeçal önemli bir yere sahiptir
  • Limon suyu, zerdeçal ve yulaf karıştırılarak hazır hale getirilir
  • Dairesel hareketler ile uygulanan masaj sonrası, 15 20 dakika aralığında bekletilerek soğuk su ile temizlenir
  • Bu uygulama ise her hafta olmak üzere hafta içerisinde 3-4 defa uygulanarak, cilde besleyici ve güçlendirici bir imkân verilir.

Makyaj ile uyumayın

Eğer ki pürüzsüz bir cilt gerçekten istekleriniz arasında ise, gün içerisinde yaptığınız ağır makyajlardan gecenin sonunda kurtulmanız tavsiye ediliyor. Cildinizde bulunan makyajın gün sonunda şüphesiz ki temizlenmesi daha sağlıklı olacaktır. Eğer ki doğal yöntemler ile temizlemeye üşeniyorsanız, bunun için hiç temizlememektense makyaj temizlik ürünleri kullanılabilir.

Cildinizi dinlendirin

Yaz aylarında düzenli temizlik

Bildiğiniz gibi yaz aylarında sıcaklıktan kaynaklı olarak, daha fazla yağ oluşumu meydana gelmektedir. Düzenli olarak peeling yapmak, akne ve sivilce oluşumlarını engelleyecektir. Ölü hücrelerden kurtulmanız önemli olurken, pek çok maske bu konuda sizlere yardımcı olabilecektir. Temizlik için cilt temizleme ürünleri kullanabilir ya da doğal içeriklerden yardım alabilirsiniz.

Cildinizi dinlendirin

Elbette ki hafta içerisinde makyaj yapmaktan sıkılsanız da kendinizi mecbur hissediyorsunuz. Ama haftada 1 günde olsa cildinizi dilendirmeniz gerekiyor. En az haftada 1 gün cildinize her hangi bir kozmetik ürünü kullanmamanız tavsiye ediliyor. Böylelikle dinlenmiş ve rahatlamış olacaktır.

[Toplam:2    Ortalama:5/5]

BUNA DA BAKMALISIN

cilt lekelerinden korunma

Cilt Lekelerinden Korunma

Cilt lekeleri, ister açık tenli ister koyu renkli tene sahip olan kişilerde çok belirgin olmasalar …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir