23 Temmuz 2017 - Pazar
Anasayfa » Giyim & Aksesuar » Parfüm » Parfüm Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz
Parfüm Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Parfüm Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Günlük hayatımızın ve çantalarımızın vazgeçilmezi olan parfümler. Evet bugün sizlere parfüm alırken nelere dikkat etmemiz gerektiğini ve parfümü nasıl en iyi şekilde kullanabileceğimizi anlatacağız.

PARFÜM SEÇİMİ

Bir mağazaya gidip bir parfümü bir kere kokladıktan sonra hemen almamak çok önemlidir. Bir kokuyu mutlaka öncesinde test etmeniz gerekir. Kokuyu seçtikten sonra cildinize sürmelisiniz. Cildinize sürmeniz çok önemli, çünkü parfümler farklı ciltlerde farklı kokular verecektir. Cildinize uygulamalı ve eve dönmelisiniz, bir saat, üç saat veya bir gün sonra kokunun cildinizde nasıl tepkiler verdiğini izlemeniz gerekir, eğer parfümün kokusundan memnun kaldığınız zaman satın almalısınız.

Parfümü uygularken de dikkat etmeniz gereken şey cildimizin en ince olduğu yerlere uygulamaktır. Örneğin bileğin içi, kulak arkası, ayak bilekleri ve dirseğin iç kısmına uygulamaktır. Yani derinin en ince olduğu yerlerde kokunun buharlaşması daha kolaydır, bir nevi damarların cilde en yakın olduğu yerlerdir.

PARFÜM ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLİR

parfum-alirken-nelere-dikkat-etmek-gerekir

Dikkat edilmesi gereken bir diğer hususta kokuyu asla sürmemektir, çünkü koku sürüldüğü zaman molekülleri kırılmış olur. Bileğinize uyguladıktan sonra diğer bileğiniz ile bastırabilirsiniz, ancak asla ve asla sürmemeniz gerekir.

Aynı zamanda havaya sıkıp içinden geçmekte gerçekten parfüm için çok hassas bir uygulamadır. Bu da kokunun üzerinizde uzun süre kalmasını sağlayacaktır.

Kokuyu bir fırçaya sıkıp daha sonra saçlarınızı taradığınızda bütün gün boyunca saçlarınızda parfümün kokusunun kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

Parfüm alırken nelere dikkat etmemiz gerekir sorusunun cevaplarını verdiğimiz bu yazımızın dışında Parfüm nasıl seçilir, kullanılır ve saklanır ve Parfüm İpuçları konulu yazılarımız da ilginizi çekebilir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir