26 Haziran 2017 - Pazartesi
Anasayfa » Dekorasyon » Mutfak Dekorasyon Fikirleri
Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Özellikle mutfaklarda konuştuğumuzda, daha büyük olmak her zaman daha iyi değildir. Küçük mutfaklar genellikle büyük mutfaklardan daha verimli çalışma alanlarıdır. Uzay ve iyi tasarım büyük bir mutfağa özgü değildir – tek ihtiyacınız olan şey, küçük alanınızı organize, işlevsel ve güzel tutan bazı iyi küçük mutfak dekorasyon fikirleridir.

-Mutfağını organize edebiliyorsan, hayatını düzenleyebilirsin.  – Louis Parrish

Aşağıdaki sorunları iyi tasarım çözümleri ile çözen bazı küçük mutfak dekorasyon fikirlerini bir araya getirdik. En yaygın üç küçük şikayet karmakarışık, hareket alanı eksikliği ve koyu renkli bir mutfak.

Karmaşıklık

Karışıklık, genellikle, yeterli miktarda depolamanın olmadığı bir yan etkidir. Çoğu zaman, daha fazla saklama çözüm değildir – mutfağınızı basitleştirmek ve sökmektir. Dolaplarınızdan ve çekmecelerinizden (özellikle arka taraftan) geçin ve bir süre kullanmadığınız herhangi bir şeyi bağışlayın veya atın. Kendinize gerçekten kiraz açma aletine mi, yoksa bir yumurta ayırıcıya mı ihtiyacınız var. Dolapları temizledikten sonra, görsel dağınıklığa neden olan öğeleri depolayarak sayaçları temizleyin.

Aydınlık Bir Mutfak

Karanlık odalar daha küçük hissediyor, bu nedenle duvarlarınızı hafif bir gölgede yeni bir kat boya ile aydınlatın. Zengin, koyu renkli dolaplarınızı seviyorsanız, farklı ışık türleri ekleyin. Çalışma alanını aydınlatmak ve dolaplarınızı vurgulamak için kabin içi aydınlatma kullanın. İyi aydınlatma, mutfağın renginden bağımsız olarak mutfağı daha büyük görünmesini sağlar. Aşağıdaki aydınlatma fikirlerinden bazılarını deneyin:

 • Tezgah alanınızı aydınlatmak için raflara ve dolaplarınıza LED şerit ışıkları ekleyin; Sadece soyun, sopa ve takın.
 • Akkor ampulleri en son enerji tasarruflu modelleriyle değiştirin.
 • Odanızın aydınlatmasını kat etmek için mevcut parça aydınlatma sistemlerine kırpılabilen asma ışıkları seçin.
 • Eski ışık fikstürlerini değiştirin.
 • Bir mutfak duvarına bir ayna ekleyin veya ışığı yansıtmak için aynalı bir backsplash eklemeyi düşünün.

Uygulanması kolay olan küçük mutfak dekorasyon fikirleri:

 • Pot Rafları
 • Pişirme Aracı ve Duvar Rafı
 • Hideaway Mobilya
 • Daha Fazla Hareket Alanı
 • Ek raflar

1. Pot Rafları

Çoğu küçük mutfağın büyük, dikdörtgen tencere rafları için gereken alana sahip olmamasına karşın, daha küçük alanlar için seçenekler vardır. Tencere raflarının tavandan asılması gerekmez; Bazıları, yukarıdaki pagoda duvar gibi duvara monte edilebilir.

2.Pişirme Aracı ve Duvar Rafı

Endüstriyel duvar donanımı ve mutfak eşyaları için raflar kullanan en meşhur restoran mutfaklarından ilham alın. Mutfak eşyalarını ve araçları duvara koymak için bazı fikirler:

 • Mutfak eşyaları için askı askısı. Bazı kancalı basit bir çubuk, içinde bir halka veya delik olan aletleri tutabilir. Daha küçük nesneleri tutmak için rafa asılabilecek sepetler var
 • Boya ve ahşap asın ve araçlarınızı asmak için kullanın. Öğeleri renklerle organize tutun veya kullanın.
 • Bıçak ve baharat kavanozları depolamak için duvar mıknatıslarını kullanın.

3. Hideaway Mobilya

Küçük mutfağınızın işlevselliğini en üst düzeye çıkarmak için yaratıcı bir yaklaşım deneyin. Kullanışlı ancak rahat bir şekilde saklanabilecek pratik mobilyalar içeren çok amaçlı bir alan yaratmanın yollarını bulun. Bazı fikirler şunları içerir:

 • Katlanabilen arkalıksız bar tabureleri.
 • Mutfak dolaplarını veya masalarını açın.
 • Açılır kutuya, duvara monte tablolar veya kesme tahtaları.

4. Daha Fazla Hareket Alanı

Amacınız çağdaş bir mutfak alanı oluşturmaksa, en önemli tasarım unsurlarından biri minimalist, düzenli mutfak tezgahlarıdır. Bu sadece modern görünüyor değil, aynı zamanda hazırlık ve pişirmeyi kolaylaştıran sayaç alanını da arttırıyor. İlk adım, tüm küçük ev aletlerini ve tezgah üstü öğeleri atmaktır. Karşı alanın arttırılması için bazı diğer fikirler şunları içerir:

 • Düşük profilli seramik bir ocak. Günümüzün elektrikli ocakları şık ve modern. Bunlar, tezgahlarla neredeyse aynı hizada olma özelliğine sahiptir, bu nedenle kullanılmadığında bir tahta veya başka öğeler yerleştirebilirsiniz.
 • Bir ocak üstü kapak. Bir benzin istasyonunuz varsa, bunun için bir kapak satın alabilirsiniz, böylece soba kullanımda değilken güvenle çalışabilirsiniz. Bazı kapaklar ahşap kasap blok yüzeyleri olarak gelir.
 • Ek bir karşı alan olarak dönen kasap bloğu veya arabası. Tekerlekleri olan bir tane satın alın veya kullanmadığınız zamanlarda tekerleği tekerleği çekerek kendiniz ayarlayın. Anlık kahvaltı barında kasabanıza birkaç basit tabure ekleyin.

5. Ek Raf

Ek depolama alanı için raf eklemek için yerleri bulun. Bir mutfak adasına eklenen bir dizi dar raf, yemek kitabı için mükemmel olabilir. Köşeler veya bir sayaç da dahil ek yerler arayın.

Umarız bu yazı size küçük mutfağınızı tazelemek için ilham kaynağı olmuştur. Peki Sizin En sevdiğiniz mutfak dekorasyon fikriniz nedir?

 

[Toplam:2    Ortalama:5/5]

BUNA DA BAKMALISIN

modern evlerde dekorasyon

Modern Evler

Modern evlerde dekorasyon Modernleşen şu Türkiye’de artık dekorasyon trendleri de değişmeye başladı. O kadar hızlı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir