27 Haziran 2017 - Salı
Anasayfa » Makyaj » Makyaj Püf Noktaları
Makyaj

Makyaj Püf Noktaları

Biz kadınların hiç bir şekilde vazgeçemediğimiz makyaj genellikle güzel görünmek maksadı ile yapıyoruz ancak bazen saç rengimize, kıyafetlerimize hatta taktığımız takılara da uygun olması gerektiğini çoğunlukla unutuyoruz. Bu kanıya nasıl mı vardın diyeceksiniz? Geçenlerde arkadaşlarla bir restoranta gittik, yemek yiyeceğiz güya. Orada sarışın bir bayan dikkatimi çekti, öyle abartılı makyaj yapmış ki, tek kelime ile iğrençti. Ben hafif maykajdan yanayım o yüzden belki bu kadar iğrenç geldi bana abartmıyorum yemeğimi bile yiyemedim. Saç rengimiz çok önemli değil mi makyaj renk seçiminde. Elbette ki öyle.

MAKYAJ PÜF NOKTALARI

Etkili Makyajın Püf Noktaları
Etkili Makyajın Püf Noktaları

Şimdi sizlerle sarışın bayanların makyaj yaparken tercih etmeleri gereken renklerden bahsetmek istiyorum. Öncelikle belirtmek istiyorum ki sarı saç rengini kullanan bir bayan mutlaka beyaz tenlidir ve makyaj yaparken pastel renkleri ağırlıklı olarak tercih etmelidir. Ben kendi fikrimi paylaşmak istiyorum, bence sarı saçlı ve beyaz tenli bayanlara en çok yakışan makyaj renklerinden koyu gri ya da pembe renkleridir. Bu inkar edilemez değil mi? Sarı saçlı ve beyaz tenli bayanların dudakların fuşya tonları ruj ile gri bir far kulanılmış göz makyajı ile nasıl görüneceğini bir hayal edin.

Sarı saçlı bayanlar gibi kızıl saçlı bayanların da makyaj yaparken dikkat etmesi gereken hususlar var. Şimdi de kızıl saçlı bayanların dikkat etmesi gereken hususlardan bahsetmek istiyorum. Kızıl saçlı bayanların daha çok dikkat çektiğini hepimiz biliyoruz. Tabi ki bunu güzel bir makyaj ile tamamlamış ise. Aksi halde kızıl saç tek başına çekici olmayacaktır. Kızıl saçlı bayanların özellikle koyu bir pembe ruj kullanması oldukça etkileyici olacaktır ki buna birde pembe tonlarında göz makyajının da eklendiği düşünün harika olmaz mı? Rimel ya da göz kalemini de siyah tercih etmelilerdir. Yanı sıra makyaj renk tercihlerini kiremit rengi ve kahve renginden yana da yapabilirler.

Makyaj Püf Noktaları
Makyaj Püf Noktaları

Nar çiçeği rujların tercih edilmesi de isabet olacaktır. Bir ayrıntıyı paylaşmak istiyorum, saç renginiz ile kaşlarınız rengi aynı tonlarda olsun lütfen aksi halde ortaya çıkan görüntüyü makyaj da kapatmayacaktır. Her birimiz makyaj yapmakta üstümüze olmadığını düşünsek de bilmediğimiz, atladığımız oldukça fazla ayrıntı olduğunu kabul etmek gerekiyor değil mi?

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

BUNA DA BAKMALISIN

kılıcı makyaj nedir

Kalıcı Makyaj Nedir ve Nasıl Yapılır?

Kalıсı mаkyаj nedir? diye soracak olursak; kalıcı makyaj, okunuşu kozmetik-dövme şeklinde sayılabileсek eş іşlemle kаş, kaуnak çіzgіsі …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir