27 Haziran 2017 - Salı
Anasayfa » Makyaj » Makyaj Merak Edilenler
Makyaj Merak Edilenler

Makyaj Merak Edilenler

Makyaj merak edilenler, makyaj püf noktaları, makyaj önerileri ve makyaj bilinmeyen sırları… Bir çoğumuzun sorun yaşadığı konulardan bir tanesi de ruj değil mi? Sürekli rujumu tazeleyip geleyimlerden sıkıldım artık ben ve sizinde sıkıldığınızı düşünerek bu konuda ne yapmamız gerekiyor diye biraz araştırma yaptım. Şimdi sizlerle ne yapmamız gerektiği konusunda bir kaç noktadan bahsedeceğim.

İlk önce dudaklarınızın kuruluğundan ve üzerindeki pul pul görünümden kurtulmanız gerekiyor, bunu sert bir peçete ile dudaklarınızı biraz sertçe silerek yapabilirsiniz. Ruj kullanmadan önce kesinlikle dudaklarınızın nemli olmadığına dikkat etmelisiniz, nemli dudaklara kullanılan ruj hiç bir şekilde kalıcı olmayacaktır. Eğer mat bir görünüm oluşmasını istiyorsanız dudaklarınıza uyguladığınız ruj ve dudak kalemi üzerine sıradan bir toz pudra sürerek mat bir görüntü meydana getirebilirsiniz. Aslında düşünüldüğünde bir rujun dudaklardaki ömrünü uzatmanın en mantıklı yolu dudak kalemi kullanmaktır. Dudaklarınıza ruju uyguladıktan sonra dudak çerçevenizi aynı ruj renginde olan bir dudak kalemi ile çizerseniz emin olun daha uzun süre dudaklarınız rengini koruyacaktır. Ayrıca şöyle bir ayrıntıyı da paylaşmak istiyorum. Dudak kalemini isterseniz ruju dudaklarınıza uyguladıktan önce isterseniz sonra kullanabilirsiniz. Her iki şekilde de aynı şekilde rujunuzun kalıcılığını sağlayacaktır.

MAKYAJ MERAK EDİLENLER

Makyaj Merak Edilenler
Makyaj Merak Edilenler

Makyaj yapımı ile ilgili benim en çok zaman harcadığım ve beceremediğim kedi gözü makyajı, yani tam bir sanatçı işi. Kedi gözü makyajın çok çekici ve seksi bakışlara sahip olunduğunu düşündükçe beceremediğim için çıldırıyorum. Kedi gözü makyajı yaparken dikkat edilmesi gereken hususları araştırdım. Bakalım neler varmış.

Kedi gözü makyajınıza başlamadan önce göz altı morluklarını bir kapatıcı kullanarak yok etmelisiniz. Sonrasında göz altınıza pudra sürmelisiniz. Hemen bir hatırlatma yapmak istiyorum göz altı renginin açık renk olması gerekmektedir. Siyah göz kalemini içten dışa doğru çok ince bir çizgi olarak gözlerinize uygulayın ve kaşlarınıza doğru çok az kuyruk çekin. Bir fırça yardımı ile koyu renk bir farı göz kalemi ile çizilmiş olan hat üzerine uygulayın. Göz kapağınızda farklı renkler kullanabilirsiniz. Mavi, mor, yeşil gibi. Sonrasında da likit kalemi ile kirpiklerin hemen üzerinden ince ya da kalın olabilir tercih sizin geçin. Kaşlarınıza kalem kullanın ve kirpiklerinize rimel uygulayarak makyajınızı tamamlayın. Kolay gelsin.

Makyaj merak edilenler başlıklı yazımızın sonuna geldik. Bir başka yazımızda görüşmek üzere hoşçakalın.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

BUNA DA BAKMALISIN

kılıcı makyaj nedir

Kalıcı Makyaj Nedir ve Nasıl Yapılır?

Kalıсı mаkyаj nedir? diye soracak olursak; kalıcı makyaj, okunuşu kozmetik-dövme şeklinde sayılabileсek eş іşlemle kаş, kaуnak çіzgіsі …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir