23 Temmuz 2017 - Pazar
Anasayfa » Makyaj » Makyaj Çantasındaki Tehlike
Makyaj Fırçası Temizleme

Makyaj Çantasındaki Tehlike

Makyaj çantası içlerinde binlerce bakteri taşıyoruz. Eğer her akşam düzenli olarak bunu yapmazsanız, yüzünüzde milyonlarca bakteri dolaşıyor olacak. Makyaj çantası içinde bulunan milyonlarca bakteriler nereden geliyor. Her gün nasıl oluyor da yüzümüze milyonlarca bakteri bulaştırabiliyoruz.

MAKYAJ ÇANTASI TEMİZLİĞİ

Makyaj malzemelerinizin kaliteli olması kadar çok dikkat etmeniz gereken başka bir konu da iyi bir fırça setine sahip olmanızdır. İyi makyaj yapmanız için çantanızda çok iyi bir fırça setine sahip olmaya özen gösterin, çünkü makyajın asıl kahramanları onlardır. Bu nedenle de makyaj fırça setlerini nasıl korumamız ve temizlememiz gerektiğine de çok dikkat etmemiz gerekir. Çünkü bu fırçalara çok iyi bakmaz, her akşam temizlemezseniz yüzünüzde milyonlarca bakteriyi barındırmış olacaksınız. Her gün kullandığınız bu fırçalardan öncelikle malzemeye geçen sonra tekrar fırça ile yüzünüze geçen milyonlarca bakteriyi devamlı cildinize transfer etmiş olacaksınız, şimdi sizlere tüm bu bakteri transferlerini engellemek ve cildinizi temiz tutmak için bu fırçaları nasıl temizlememiz gerektiğini anlatacağız.

MAKYAJ MALZEMELERİ NASIL TEMİZLENİR

Fırçalarınızı temizlemek için asla sabun kullanmayın, çünkü sabun kıllarını sertleştireceği için cildinizi tahriş edecektir. Fırçalarınız şampuan ile yıkayın, bu saçınız içinde kullandığınız herhangi bir şampuan olabilir. Şampuan ile köpükledikten sonra fırçalarınızı güzelce durulayın, ıslak iken kendi şeklini verecek şekilde fırçalarınızı sıkın ki şeklini kaybetmesin ve sakın bir bardağın içine dikey vaziyette koyup kurutmayın, çünkü bu vaziyette bırakmanız fırçanızın şeklinin tamamen bozulması demektir. Onun yerine bir havlu veya kağıt havlu üzerine güzelce yerleştirin. Her akşam bu işlemi yapmak biraz zahmetli olabilir, ancak temiz bir cildiniz olmasını istiyorsanız bunu yapmanızın büyük faydası olacağını unutmayınız.

Makyaj Fırçası Temizleme
Makyaj Fırçası Temizleme

Makyaj yapmayı sevdiğiniz kadar bundan sonra makyaj çantası ve makyaj malzemelerinizi temizlemeyi de seveceğinizi düşünüyoruz. Gördüğünüz gibi makyaj çantası ve makyaj malzemeleri temizliği dolaylı olarak cilt güzelliğinizi etkileyen önemli etkenler arasında yer alıyor. Bu nedenle kaliteli ve güzel makyaj yapmak, cilt sağlığınızı bozmamak ve doğru makyaj yapmak için düzenli olarak temizlik yapmalı ve bunları özenle muhafaza altında tutmalısınız. Bir başka yazımızda görüşmek üzere hoşçakalın…

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

BUNA DA BAKMALISIN

kılıcı makyaj nedir

Kalıcı Makyaj Nedir ve Nasıl Yapılır?

Kalıсı mаkyаj nedir? diye soracak olursak; kalıcı makyaj, okunuşu kozmetik-dövme şeklinde sayılabileсek eş іşlemle kаş, kaуnak çіzgіsі …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir