23 Temmuz 2017 - Pazar
Anasayfa » Diyet » Light Yiyecekler Zararlı mı?
Light yiyecekler zararlı mı

Light Yiyecekler Zararlı mı?

Light yiyecekler zarar lı mı?… Girdiğimiz yaz günlerinde bir çoğunuzun diyet listesi hazırlayıp, uygulamaya başladığınızı söylemek yanlış olmaz değil mi? Bunun yanı sıra son zamanlarda şişmanlığın hızla arttığını da belirtmek istiyoruz. Özellikle şişmanlığın artması nedeni ile light yiyeceklerin tüketiminin artmış olduğunu sizlerle paylaştıktan sonra, light yiyeceklerin kalorilerinin olmadığı ya da çok az olduğu fikrinin insanların akıllarına kazınmış olması ile tüketimlerinin arttığını, bunun yanında light yiyeceklerin çeşitlerinin de çok fazla olduğunu belirtmek istiyoruz.

Light Yiyecekler Zararlı Mı?

Peki light yiyecekler sağlığımızı etkiler mi, ne gibi zararları vardır ya da tüketmeden önce nelere dikkat ederek satın almalıyız?

Light yiyecekler zararlı mı
Light yiyecekler zararlı mı

Bence en önemli noktalardan biri yapay tatlandırıcıların kullanılıyor olması ile acıkma hissini arttırıyor olmasıdır. Bunu bir düşünün, sizce bu durumda kilo mu alırsınız kilo mu verirsiniz? Kilo alırsınız değil mi? Yine kalorisinin az olduğunu düşünerek başka yiyecekler yememek adına light yiyecekleri olması gerekenden fazla tüketiyoruz. Bunun nedeni nedir biliyor musunuz? Gereksiz ve asılsız reklamlar ile light yiyecekler; kalorilerinin az olduğu ve ne kadar yerseniz yiyin kilo almayacağınız ürünler olarak aşılanmıştır beyinlerimize.

Sizlerle paylaşmak istediğim başka bir konu da mutlaka markete gittiğinizde light yiyeceklerin içindekiler kısmını okuyun, şayet okuyabilirseniz “ki yazıları çok küçük hazırlanmıştır, bunu bence içindeki kimyasal maddeleri tam olarak okuyamayalım diye yapmışlar” içinde açlık hissini artırıcı etkisi olan bir çok kimyasal ve katkı maddelerinin olduğunu göreceksiniz. Şimdi bir düşünmenizi istiyorum, açlık hissini arttırıyorsa bu light yiyecekler sizce nasıl kilo vereceksiniz, normal kilonuzu koruyor olmanız bile mucize olacaktır.

Light yiyecekler in çok fazla oluşu sizi kesinlikle aldatmasın, raflardaki ilgi çekici renkleri olan paketleri sizi çekmesin, ayrıca son yıllarda artan reklam aldatmacalarının da sizi aldatmasına izin vermeyin. Light yiyecekler ile zayıflamayı ya da formda kalmayı amaçlıyorsanız çok yanlış bir yolda olduğunuzu lütfen unutmayın, çünkü bu tür yiyeceklerin içerisindeki tatlandırıcı, kimyasal maddeler, renklendiriciler fazlasıyla bulunmaktadır. Benim tavsiyem amaçsızca zayıflattığı şeklinde kafamıza işlenmiş olan bu tür yiyecekleri tüketmekten ziyade doğal yiyecekleri tercih ederek sağlığınıza zarar vermeden kilo vermeniz ve formunuzu bu şekilde korumanızdır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

BUNA DA BAKMALISIN

Aşırı Yemenin Sebepleri Nelerdir

Aşırı Yemenin Sebepleri Nelerdir?

Son zamanlarda ortaya çıkan aşırı kilo artışı, aşırı yemek yemenin bir sonucu olarak gözlemlenmektedir. Aşırı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir