26 Haziran 2017 - Pazartesi
Anasayfa » Bakım » Kirpiklerinizi ihmal etmeyin
kirpik-bakimi

Kirpiklerinizi ihmal etmeyin

Büyüleyici kirpikler için…

Uzun, kıvrık ve gür kirpikler her kadının hayali. Ancak söz konusu kirpik ve bakımı olunca, başarılı sonuçlar elde etmek kimi zaman pek kolay olmayabiliyor.

Kadınların en etkili, en duygusal silahlarından biri gözleri olunca kirpiklerine her zamankinden çok daha fazla özen göstermeleri gerekiyor. Hem pratik hem de hayal ettiğiniz kirpiklere ulaşmanıza yardımcı olacak etkili ipuçlarını sizin için bir araya getirdik.

Kirpiklerinizi ihmal etmeyin
Cildinize ne kadar önem veriyorsanız, kirpik sağlığınıza da o kadar dikkat etmeniz gerekiyor. Makyaj sırasında kullandığınız maskaraları çıkarmadan asla uykuya geçmemelisiniz.

Göz makyajınızı temizlerken sadece kirpikler için özel üretilmiş temizleyicilerden faydalanabilirsiniz. Kirpikleriniz için seçtiğiniz her ürünün nemlendirci özelliği olmasına dikkat edin. Hint yağı veya zeytin yağı içerikli ürünler seçmeniz kirpiklerinizin sağlıklı kalmasına yardımcı olacak.

 

Gözlerinizi ovuşturarak kaşımayın
Pek çoğumuzun sıklıkla yaptığı hatalardan birisi, gözlerimizi ovuşturarak kaşımak. Gözleri bu şekilde kaşımak kirpik kaybına neden olup, büyümesini engelliyor. Böyle bir alışkanlığınız varsa, sağlıklı kirpikler için bir an önce vazgeçmenizde fayda var.

Doğal ürünler kullanın
Kirpiklerinizin büyümesi ve gürleşmesi için pek çok doğal yöntem var. Kendinizin de kolaylıkla hazırlayabileceği bu karışımları kirpiklerinize uygulayarak, gür ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

– Zeytiyağı ve hint yağının besleyici özelliği sayesinde kirpiklerinize uygulayabilirsiniz.
– Limon kabuğu ekstrelerini zeytin yağı veya hint yağı ile karıştırarak özel bir bakım yağı hazırlayabilirsiniz. sürecine yardımcı çeşitli besinleri içerir.
– E vitamini yönünden zengin besinler tüketmek kirpiklerinizin güçlenmesine yardımcı olacaktır. Bu yüzden ıspanak ve kırmızı tahıllar gibi E vitamini yönünden zengin besinler tüketebilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

BUNA DA BAKMALISIN

Ayak kokusuna karşı 5 mükemmel çözüm

Ayak kokusuna karşı 5 mükemmel çözüm

Yaz aylarının en büyük sorunlarından biri de terlemedir ve ayakları çok terleyen kişilerin bir numaralı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir