26 Haziran 2017 - Pazartesi
Anasayfa » Sağlık » Kilolarımdan Nasıl Kurtulurum?
Kilolarımdan Nasıl Kurtulurum

Kilolarımdan Nasıl Kurtulurum?

Kilolarımdan nasıl kurtulurum diye endişenleniyorsanız Doğru yerdesiniz bu yazımız da kilolarınızdan nasıl kurtulacağınızı anlatacağız. Kilolarımızdan kurtulmanın en güzel yolu hem Spor hem de Diyet yapmaktadır. Ancak kadınların en büyük sorunlarından biri de diyet yapmaktır. Çünkü kilo alan kadınların genel olarak iştahı açık olduğu gibi bazı yiyeceklere özel istekleri ve iştahları bulunmaktadır. Bu yiyecekleri devamlı tüketmek de kilo alma ile sonuçlanacağı için kadınlar için kilo vermek devamlı daha zor olacaktır. Bu nedenle kilo vermek için öncelikle iştahınızı kapatmanız gerekmektedir. Peki, iştahımı nasıl bastırabilirim? sorusunun yanıtı ise yazımızda yer almaktadır.

İştahımı Nasıl Bastırabilirim?

Kadınların hayatta en çok şikayet ettiği şeylerden biri de herkesin de bildiği üzere fazla kilolarıdır. Her yıl fazla kilolarından kurtulmak isteyen kadınlar birçok spor ve diyet yöntemine başvurmaktadırlar. Özellikle yaz aylarının yaklaşması ile birlikte kadınların kilo verme istekleri de çok daha sık artmaktadır. Ancak ne yazık ki kış aylarında aktivitelerimizin daha az olması ve vaktimizin daha çoğunu evde geçirmemiz nedeniyle çok daha fazla kilo almaktayız.

 

Kadınlara İştah Kapatma Sırları

Kimi kadının karbonhidratlı besinlere karşı kimisinin de yağlı besinlere karşı iştahı olduğu için diyet yapmanın en zor tarafı da iştah kapatmak ve bu besinlerden daha az tüketmektir. Bu sebeple kadınların en çok sorduğu sorulardan biri de ‘iştahımı nasıl bastırabilirim?’ sorusudur. Peki, iştah nasıl kapatılır?

  • İştahlı kadınların iştah kapatmak için yapacakları en güzel yol sık sık ve az az yemektir.
  • Daha çok sağlıklı karbonhidratlara yönelin. Sağlıklı karbonhidratlar size uzun süre tokluk hissi verir ve sindirim sisteminizde uzun süre kalır.
  • Farklı tatlar deneyerek tat alma duygunuzu tatmin edin. Çünkü değişik tatlar daha az miktarda yemeniz ile yetinmenizi sağlar. Devamlı olarak aynı yiyecekleri tüketmek tat alma duygunuzu köreltir ve yememişlik hissi verir.
  • Kişinin kendini tok hissetmesi açısından bir diğer önemli şey de sudur. Yeme isteğinizde arttığı zaman su için. Çünkü vücut susuz kaldığında da insana açlık hissi vermektedir.
  • İştahı kapatmanın bir diğer yolu da egzersiz yapmaktır. Öğün saatleriniz yaklaştığında veya geldiğinde egzersiz yapın. Egzersiz hem kilo vermenizi ve kalori yakmanızı sağlayacak hem de iştahınızı kapatacaktır.

Kilolarınızdan iyi bir diyet ile sağlıklı bir şekilde kurtulmanız için Canan Karatoy Diyet Listesi adlı yazımıza göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Sağlıklı Mutlu Günler..

 

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

BUNA DA BAKMALISIN

Sağlıklı Beslenme Nasıl Yapılmalıdır?

Sağlıklı Beslenme Nasıl Yapılmalıdır?

Sağlıklı beslenmek hem sağlığımız açısından hem de vücudumuzdaki kilolarımız açısından oldukça önemlidir. Peki, sağlıklı beslenme …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir