23 Temmuz 2017 - Pazar
Anasayfa » Makyaj » Kaş Alma Yöntemleri
Kaş Alma Yöntemleri ve Modelleri

Kaş Alma Yöntemleri

Kaş alma yöntemleri konusunda bir çok tavsiye ve yorum bulunmaktadır. Şimdi sizlerle doğru kaş alma yöntemlerini anlatacağız, artı küsmüş olan kaşlarınızı nasıl geri kazanabileceğinizi paylaşacağız.

Kaş Alma Yöntemleri

Kadınlar için kaş çok önemlidir. Kaşlar yüzün çerçevesidir. O yüzden bu kadar önemli olan kaşları nasıl aldığınız ve nasıl baktığınızda çok çok önemli. Bunun yanı sıra rengi ve şeklide çok önemlidir. Bu yüzden öncelikle sizlerle kaş almadan önce nelere dikkat edilmesi gerektiğini paylaşacağız. Kaş alma yöntemleri konusunda işinize yarayacak bu tavsiyeleri mutlaka sonuna kadar okuyun.

Kaş modeli belirlemek için neler yapmak gerekir?

  • Kaşınızın başlama noktasını ölçmeniz lazım, elinize düz bir fırça veya kalem alarak kaşın başlama noktasını belirleyin. Bunu yaparken kalemi burun kanadınızı hizalamanız gerekiyor. Kaşınızın bittiği yer ise yine ölçüm yaparak burun kanadınızdan elmacık kemiğinizin uzantısına doğru bir ölçüm yapmalısınız, kalemin veya fırçanın ucu nerede bitiyorsa kaşınızın o boyda olması gerekiyordur.
  • Kaşınızı almadan önce kapatıcı kalem ile istediğiniz kaş şeklini belirlemek için almak istediğiniz yerleri çizin.
  • Kaş usturaları ile de alamadığınız yerleri hafifçe alabilirsiniz, hatta bu yöntem ile çıkmayan kaşlarınızın dahi gelmesini sağlayabilirsiniz. Ama bunu yaparken gerçekten dikkatli olmanız gerekmekte.
  • Kaşınızı rimel ile taradıktan sonra da yine ince bir makas veya ustura ile üzerinden keserek inceltebilirsiniz. Tabi ki bunu yaparken de yine dikkatli olmanız gerekiyor çünkü kaşlar saç gibi değil, sekiz haftada bir ancak eski haline gelebiliyor.
  • Kaşlarınızın rengini koyulaştırmak veya aralardaki boşlukları doldurmak içinde kaş farı kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü bunlar kaş kaleminden daha doğal duracaktır. Yalnız sakın göz kalemini kaşlarınıza uygulamayın çünkü bu çok yapmacık bir görüntü vermenize neden olacaktır.
  • Kaş farı veya kaş kalemi kullanırken de eğer sarışınsanız teninizden yarım ton veya bir ton koyu olanını tercih etmelisiniz, eğer esmer bir tene sahipseniz bu seferde teninizden yarım veya bir ton açık renkte olan kaş farı veya kaş kalemi tercih etmelisiniz.

Kaş alma yöntemleri ve kaş alma tavsiyelerini paylaştığımız bu yazımızın da sonuna geldik. Umarım sizlere faydalı olabilmişizdir. Kaş alma yöntemlerine yönelik olarak kaş modelleri tablosunu aşağıda bulabilirsiniz.  Daha fazlası için bizi takip etmeye devam edin.

Kaş Alma Yöntemleri ve Modelleri

Kaş Alma Yöntemleri ve Modelleri

[Toplam:2    Ortalama:5/5]

BUNA DA BAKMALISIN

kılıcı makyaj nedir

Kalıcı Makyaj Nedir ve Nasıl Yapılır?

Kalıсı mаkyаj nedir? diye soracak olursak; kalıcı makyaj, okunuşu kozmetik-dövme şeklinde sayılabileсek eş іşlemle kаş, kaуnak çіzgіsі …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir