26 Haziran 2017 - Pazartesi
Anasayfa » Diyet » İş Yerinde Yapılabilecek Pratik Egzersizler
İş Yerinde Yapılabilecek Pratik Egzersizler

İş Yerinde Yapılabilecek Pratik Egzersizler

Hemen meraklanmayın! Ofisteki antrenmanınızda sizden en üst düzey performans beklemiyoruz!

Masa ve bilgisayar başında geçen uzun saatler hem sağlığınız hem de fitness hedefleriniz açısından pek yararlı değildir. Uzun saatler boyunca oturmanın zararlarını minimuma indirmek için ufak fırsatları değerlendirebilir gün içerisindeki hareket miktarınızı arttırabilirsiniz.

Esneme egzersizleri eklemler ve kaslarınızda oluşan tutukluk hissini azaltır, daha esnek ve sağlıklı bir vücuda sahip olmanızı sağlar. Gün içerisinde esneme hareketleri yapmak gevşemenize, rahatlamanıza ve gün boyunca daha enerjik olmanıza yardımcı olur. Gün sonunda esneme hareketleri yapmak ayrıca stres seviyenizi düşürmek açısından olumludur.

Güç egzersizleri ise kaslarınızı güçlendirir. Güç çalışması denilince akla ilk olarak ağırlık çalışması gelir ancak kaslarınızı güçlendirmek için yüzlerce kilo ağırlık kaldırmanıza gerek yoktur. Bu yazıdaki “güçlenme egzersizleri” kas artışı veya hacim kazanmaktan çok iş yapabilme kapasitenizi ve genel sağlığınızı geliştirmeye yöneliktir.

Masa Başında Yapabileceğiniz Egzersiz Hareketleri

Boyun

Otururken sırtınızı düzleştirin ve boyun kaslarınızı çok yavaş bir şekilde büyük daireler çizerek esnetin.

boyun

Sırt / Karın

Oturur pozisyonda iki kolunuzu da yukarı kaldırın, çenenizi aşağı yukarı yavaşça hareket ettirirken göğsünüzü geriye doğru açın.

sirt-karin

Omuzlar

Oturur pozisyonda dirseklerinizi hafifçe kırın ve oldukça yavaş bir şekilde omuzlarınızdan daireler çizin.

omuzlar

Kollar

Oturur pozisyonda kollarınızı ve ellerinizi serbest bırakın. İleri geri ve sağ sola olacak şekilde kollarınızı sallayın.

kollar

Göğüs

Oturur pozisyonda, sırtınızı koltuğunuzun arka kısmından geriye esnetin, göğsünüzü yukarı doğru verin ve sonra kollarınızı da geriye doğru aşağı sarkıtın. Hareketin devamında belinizden öne doğru bükülün ve sırtı dışarı çıkararak kedi şekli alın.

gogus

Bilekler

Oturur pozisyonda, ayaklarınızı birleştirin ve yavaşça ayak parmaklarınızı kendinize doğru çekin. Sonrasında öne doğru uzatarak serbest bırakın.

bileklikler

Dizler

İki elinizle masadan destek alın ve çok yavaş bir şekilde aşağı doğru çömelin. Sonrasında yine yavaş bir şekilde kalkarak başlangıç pozisyonuna dönün.

dizler

Bel

Bir elinizle masadan destek alırken diğer kolunuzu yana doğru açarak belden yana doğru esneyin. Hareketi her iki tarafa tekrarlayın. Yanlara doğru esnerken bakışınızla hareket halindeki elinizi takip edin.

bel

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

BUNA DA BAKMALISIN

Aşırı Yemenin Sebepleri Nelerdir

Aşırı Yemenin Sebepleri Nelerdir?

Son zamanlarda ortaya çıkan aşırı kilo artışı, aşırı yemek yemenin bir sonucu olarak gözlemlenmektedir. Aşırı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir