23 Temmuz 2017 - Pazar
Anasayfa » Diyet » İp Atlayarak Zayıflayın
İp atla zayıfla

İp Atlayarak Zayıflayın

İp atlayarak zayıflamaya ne dersiniz? Bu yazımızda sizlere ip atlamanın faydalarından bahsedeceğiz. Dünyanın en ünlü mankenlerinin ip atlayarak formda kaldıklarını biliyor muydunuz?

İP ATLAYARAK ZAYIFLAYAN ÜNLÜLER

Naomi Campbell ve Adriana Lima gibi birbirinden ünlü isimler en önemli defilelerine hazırlanmadan önce ip atlıyorlar. Evet doğru okudunuz; ip atlıyorlar. İp atlamak sadece fiziğiniz ve kondisyonunuz için iyi olan bir şey değil aynı zamanda yüz kaslarınız içinde iyi olan bir şey.  İp atlamak isterseniz yapacağınız spordan önce kondisyon yani bir nevi ısınma olarak kullanabilirsiniz veya tek başına kardiyo olarak da yapabilirsiniz. Koşu bantları yerine ip atlamayı tercih edebilirsiniz. Her gün bir saat boyunca ip atladığınızda inanılmaz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Gerek zayıflama açısından gerekse sıkılaşma açısından.

İp atlamaya başlamadan önce mutlaka ısınma hareketleri yapmalısınız. Bunlar çok basit olan ayaklarınızı çok kaldırmadan yapabileceğiniz minik minik hareketlerdir. Çünkü çocukken ki ip atladığınız kadar kolay olmayacak, inanın nefes nefese kalabilirsiniz.

İP ATLAYARAK SELÜLİTLERİNİZDEN KURTULUN

İp atla zayıfla
İp atla zayıfla

Isınma hareketlerini yaptıktan sonra yavaş yavaş ayak ve bacak pozisyonlarınızı değiştirebilirsiniz. Bunlardan biri dizlerinizi iyice kendinize çekerek yapabileceğiniz atlamadır. Bu atlama bacak ve basen bölgelerinizi daha iyi şekillendirecek, zayıflatacak, sıkılaştıracaktır. Ve tabi ki baş belası selülitlere çok iyi gelecektir.

İp atlamak sarkan kollar içinde müthiş bir çözüm, çünkü yaklaşık bir saat boyunca ip atlarkenki kollarınızın duruş pozisyonunu yani şeklini düşündüğünüzde artı birde bunu her gün yaptığınızı düşündüğünüzde bu sorunu da kökünden çözmüş olacaksınız.

İp atlayarak hem eğlenecek hem zayıflayacaksınız. En kolay tarafı da bu sporu bahçede, yolda, sokakta, parkta ve spor salonunda yan istediğiniz her yerde ve her zaman yapabilecek olmanız.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

BUNA DA BAKMALISIN

Aşırı Yemenin Sebepleri Nelerdir

Aşırı Yemenin Sebepleri Nelerdir?

Son zamanlarda ortaya çıkan aşırı kilo artışı, aşırı yemek yemenin bir sonucu olarak gözlemlenmektedir. Aşırı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir