23 Temmuz 2017 - Pazar
Anasayfa » Sağlık » İnci Gibi Bembeyaz Dişlerin Sırrı
İnci Gibi Bembeyaz Dişler

İnci Gibi Bembeyaz Dişlerin Sırrı

Dişlerinizin inci gibi bembeyaz olmasını kim istemez ki… Kendinden emin bir gülüşe kavuşmak artık çok kolay! Moda ve Bakım inci gibi bembeyaz dişleriniz olması için diş beyazlatma sırlarını paylaşıyor.

Yaz kış elma yiyin

Elma, dişteki sarı lekelerin temizlenmesini sağlar. Ayrıca ağızdaki bakterileri gidererek dişlerinizin daha beyaz ve temiz görünmesini sağlar.

Damak tadınıza uymuyor bile olsa Kerevizden vazgeçmeyin

Kereviz, lifli ve sert bir yiyecek olduğundan, yerken diş etinize bir nevi masaj yapar ve diş aralarındaki kalıntıları giderir. Ayrıca diş plaklarının kaybolmasına yardımcı olur.

Havuçla hem gözlerinizi hem dişlerinizi güçlendirin

Havuç, rendelenmeden veya dilimlenmeden bütün hâlde ısırılarak yenildiğinde diş yüzeyinde biriken tabakların temizlenmesine yardımcı olur. Dişleri beyazlatmada herhangi bir yan etkisi olmamasının yanında, tüketimi vücut için de oldukça faydalıdır. Özellikle gözleri güçlendirir.

Çilekle hem ağzınızı tatlandırın hem dişlerinizi beyazlatın

Çileği ortadan ikiye bölerek dişlerinizde gezdirdiğinizde dişlerin beyazlamasına yardımcı olursunuz. Ancak bu işlemden ve çilek yedikten sonra ağzınızı çalkalamayı ya da bir bardak su içmeyi ihmal etmemelisiniz.

Adaçayı için

Öğütülmüş kuru ada çayını karbonat ve limon kabuğu rendesi ile karıştırarak dişlerinizi bu karışım ile fırçalarsanız, dişlerinizin beyazlamasını sağlamış olursunuz. Ayrıca bir süre sıcak suda beklemiş adaçayını dişlerinize sürerek beyazlama elde edebilirsiniz.

Karbonatla dişlerinizi fırçalayın

Hepinizin bildiği karbonat diş temizliğinde belki tek başına işe yaramayabilir. Ama 1 çay kaşığı karbonat, yarım limon suyu ve 3 damla zeytinyağı ile bir karışım elde edip bu karışımla dişlerinizi fırçalarsanız dişlerinizin beyazlamasını sağlayabilirsiniz.

Sert Meyveleri ısırarak yiyin

Sert meyveleri ısırarak yemek, dişteki lekelerin ve plakların giderilmesine ayrıca inci gibi beyaz dişlere sahip olmanıza yardımcı olur.

Dişlerinizi nasıl fırçalamalısınız

Diş fırçanızı dişinizin yapısına göre seçmelisiniz. Diş fırçasını dişeti çizgisine 45 derece açı ile tutarak diş yüzeylerini dişetinden dişe doğru fırçalayın. Tüm dişlerin dışını, içini ve çiğneme yüzeyini ileri doğru kısa hareketler kullanarak nazikçe fırçalayın. Bakterileri uzaklaştırmak ve ferah bir nefese kavuşmak için dilinizi önden arkaya doğru nazikçe fırçalayın.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

BUNA DA BAKMALISIN

Sağlıklı Beslenme Nasıl Yapılmalıdır?

Sağlıklı Beslenme Nasıl Yapılmalıdır?

Sağlıklı beslenmek hem sağlığımız açısından hem de vücudumuzdaki kilolarımız açısından oldukça önemlidir. Peki, sağlıklı beslenme …

One comment

  1. Ceylan

    Bu bilgiler çok işime yarıycak. Teşekkür ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir