24 Temmuz 2017 - Pazartesi
Anasayfa » Bakım » Hızlı Tırnak Uzatmanın Püf Noktaları
Hızlı Tırnak Uzatmanın Püf Noktaları

Hızlı Tırnak Uzatmanın Püf Noktaları

Tırnaklarımın hızlı uzamasını, güçlenmesini ve bakımlı görünmesini nasıl sağlarım gibi önemli sorularınız varsa bu yazımız size çok faydalı olacaktır…

Tırnaklarınızı güçlendirmek ve kırılmalarını önlemek için en iyi yöntemlerden biri de tentürdiyot sürmektir. Haftada bir veya iki haftada bir oje sürülmemiş tırnaklarınıza hiç bir yeri açıkta kalmayacak şekilde bir pamuk ile tentürdiyot sürün. Bunun sonrasında tırnaklarınıza oje sürmeyin yıkamayın, öylece yatın. Sabah ojenizi sürebilirsiniz. Yaptığınız bu işlem tırnaklarınızın güçlenmesini sağlayacaktır.

Bunun yanı sıra Dr. Suna Dumankaya’nın uzamayan tırnaklar için önerdiği kürü kullanabilirsiniz:

Tırnakların uzaması için kür ve uygulanışı:

Bir kabtaki ılık suya 1’er tatlı kaşığı limon suyu ile sirke, 1 çorba kaşığı tuz, 1 çay kaşığı zeytinyağı ekleyin ve ellerinizi tutabildiğiniz kadar bu suyun içerisinde tutun. Bu işlemi her akşam uyguladığınız takdirde tırnaklarınızın güçlenmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca tırnakların limon ve badem yağıyla ovulması da tavsiyeler arasındadır. Bu uygulamaları dilerseniz ayaklarınız içinde uygulayabilirsiniz.

Tırnaklarınızın hızlı uzamasını istiyorsanız:

Bakımlı tırnaklar için neler yapılmalı?

Uzman Doktor Cevat Yegani’nin tırnaklarının hızlı uzamasını ve sağlıklı olmasını isteyen hanımlara tavsiyesi uygun miktarda protein, mineral ve vitamin almaları.

Tırnaklarınızı yeme alışkanlığınız varsa bunun önüne geçilmesi gerektiğini belirten doktor, strese bağlı tırnakların yenmesi alışkanlığının tırnaklarda şekil bozukluğuna sebep olduğunu, bunun da kişilerin psikolojileri üzerinde olumsuz sonuçlar doğurduğunu belirtiyor. Her eczaneden kolaylıkla bulabileceğiniz tadı acı olan ojeleri sürmek gibi pratik yöntemler ile bu alışkanlığınızdan kurtulabilirsiniz. Tüm yöntemler sonuç vermez ise psikologunuzdan destek almanız tavsiye edilir.

Son olarak manikür sert yapılıyorsa hem tırnağa hem de tırnak etlerine zarar verir. Bu nedenle manikürün doğru yerde ve uzmanına yaptırılması gerekmektedir.

[Toplam:7    Ortalama:4.1/5]

BUNA DA BAKMALISIN

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon İçin En İdeal Zaman Kış Mevsimi

Tüylenme sorunu hem kadınların hem de erkeklerin sorunu. İstenmeyen tüylerimizden şikâyet ettiğimiz özellikle yaz döneminde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir