24 Temmuz 2017 - Pazartesi
Anasayfa » Sağlık » Hamilelikte Dikkat Edilmesi Gerekenler
Hamilelikte Tavsiyeler

Hamilelikte Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hamileler veya anneliği düşünenler. Şimdi bizi takip etmeye devam edin. Sizler için birbirinden ilginç ipuçlarımız var.

HAMİLELİKTE DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER NELERDİR

Hamilelik bir kadının hayatında en heyecanlı dönemlerinden biri olduğu kadar aynı zamanda en stresli dönemlerinden bir tanesi, hamilesiniz diye artık modadan geri kalmanıza gerek yok, hamileler içinde ne modaysa bulmanız mümkün.

Hamilelik kadınlar için çok stresli ve yorucu geçtiği bir dönem, tabiki doğal olarak bazı günler çok solgun görünebilirsiniz, işte böyle günlerde hemen renge başvurun giydiğiniz kıyafetinizde örneğin kırmızı gibi, kırmızı rengi sizi anında daha bir canlandıracak ve aynı zamanda renk terapisi de yapmış olacaktır.

Hamilelikte illa bol kıyafetler giymek zorunda değilsiniz. Bu sizi olduğunuzdan daha da büyük gösterir. O yüzden çok bol kıyafetlerinizden mümkün olduğunda uzak durun. Çünkü karnınızda sizin gurur duymanız gereken bir şey var, bu nedenle biraz daha kıyafetleriniz karnınızı saran kavrayan kıyafetler olabilir, illa bollara başvurmak zorunda değilsiniz.

Hamilelikte normalden daha fazla dudak kenarı ve göz altlarında morluklar lekeler oluşabilir, bunu nasıl engelleyebilirsiniz. Nemlendiricinize güneş koruyucu krem karıştırarak yüzünüze sürerseniz her dışarı çıktığınızda bu lekelenmeleri önlemiş olursunuz.

Hamilelikte saçlarınız dökülebilir, bu çok normal ve sizde kestirmek isteyebilirsiniz. Ancak eğer yüzünüz çok şiş ise saçınızı çok kısa kestirmeyiniz, çünkü kısacık saç yüzünüzü daha çok şiş gösterecektir, kısa saçın yerine kat kesimi deneyebilirsiniz. Yüzünüz çok şişse bile kat kesimini yüzünüze yakın yerlere daha sık yaptırın ki yüzünüz anında daha küçülmüş olacaktır.

Hamilelikte tabiki doğal olarak yüksek topuklu ayakkabıları tercih etmiyoruz, Ancak bu da ayakkabınızın tamamen topuksuz olmaması anlamına gelmiyor, minimum 2 parmak yüksekliğinde topuklu ayakkabı giyebilirsiniz, bu sizi hafifte olsa yükselti vermiş olacak hem de sizi fazla yormayacak, dümdüz olan ayakkabı yerine ayağınızın ergonomisine uygun olan minimum 2 cm yüksekliğindeki ayakkabılar sizin için en uygunu.

Hamilelikte Tavsiyeler
Hamilelikte Tavsiyeler

Hamilelikte karnınız tatlı tatlı kaşınabilir, ama sakın tırnaklarınızla veya elinizle kaşımaya kalkmayın, bu sizin çatlaklarınızın oluşumuna neden olabilir. Onun yerine hafif nemli ve yumuşak dokulu bir bezi elinize alın ve üzerine masaj yağı dökerek tüm beze yayın,  bezi karnınızda dairesel hareketler ile karnınızı kaşıyın.

Hamilelikte doğal olarak cilt aşırı kuruyabiliyor, bunu engellemek için mutlaka ılık suyla banyonuzu yapın. Banyodan çıkar çıkmaz, hatta cildinizin kurumasını beklemeden hafif nemli iken hemen nemlendiricinizi sürün böylece nemi hapsetmiş olacaksınız ve böylece cildiniz daha nemli kalmış olacak, veya daha yoğun neme ihtiyacınız varsa yine kokusuz ve parfümsüz olan masaj yağını kullanabilirsiniz. Banyonuza damlatarak veya durulanırken cildinize bir kat masaj yağını sürün, sonra üzerine su dökün ve tekrar üzerine bir kat daha masaj yağı sürün ve cildi güzelce durulayın, bu işlem iki kat nem sağlayacaktır.

Hamilelik boyunca biliyorsunuz bütün yükü ayaklar çekiyor, bunun için yanınızda taşımanız gereken naneli ayak spreyidir, çantanızda taşıyın ve ihtiyacınız olan her an ayaklarınıza sıkın, göreceksiniz anında bütün yorgunluğu alıyor, ister akşam eve geldiğinizde ister gün boyunca nerede yorulduysanız orada nane hemen rahatlattığı için ayak spreyini yanınızda taşımayı ihmal etmeyin.

Diyelim ki hamileyken karnınız çok şişti ve sizde bundan biraz rahatsız oluyorsunuz. O zaman yapmanız gereken şey şu. Dolabınızda olan şeylerin hepsini atmaya kalkmayın, çünkü size vereceğimiz tüyo çok işinize yarayacaktır. Hamile kalmadan önceki herhangi bir blazer model ceketinizi üzerinize giydiğinizde siz farkında olmasanız bile yanlardan inceltici bir efekt yaratmış olacaktır anında. Çünkü bu model ceketler yanlarındaki oylumlu kesim sayesinde inceltici bir görüntüye sahip olmanızı sağlar.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

BUNA DA BAKMALISIN

Sağlıklı Beslenme Nasıl Yapılmalıdır?

Sağlıklı Beslenme Nasıl Yapılmalıdır?

Sağlıklı beslenmek hem sağlığımız açısından hem de vücudumuzdaki kilolarımız açısından oldukça önemlidir. Peki, sağlıklı beslenme …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir