25 Temmuz 2017 - Salı
Anasayfa » Giyim & Aksesuar » Gözlük » Gözlük Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir
Gözlük Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir

Gözlük Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir

Gözlük alışverişi yaparken sadece yüz şekliniz önemli değil. Bunun yanı sıra cilt ve saç renginizde oldukça önemli.

Gözlük Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir

Gözlük alışverişi yaparken dikkat etmeniz gereken nokta ise cilt ve saç renginiz. Birçok insan şöyle düşünür: eğer soğuk renk grubuna aitsem kendimi biraz daha ısıtmak için daha sıcak tonlarda gözlük kullanmalıyım. Hayır bu düşünce çok yanlış. Eğer soğuk renk grubuna aitseniz o zaman mutlaka yine soğuk tonlarda gözlük renklerine gitmeniz gerekiyor. Çünkü diğer türlü yapınca garip bir savaş ortaya çıkıyor saç ve cilt renginiz arasında.

Diyelim ki soğuk renk grubuna aitsiniz, o zaman mavi tonlarda cam rengi olan gözlükleri rahatlıkla takabilirsiniz. Sarışın, kızıl saçlı veya siyah saçlı iseniz mutlaka soğuk tonları kullanmanız lazım. Bunlar en başta gümüş, mavi, koyu yeşil, bordo, mor gibi renklerdir.

-Sıcak renk grubu ise; dore, kahvelerdir, bunlarda sıcak renk grubuna sahiplerin kullanması gerekenlerdir. Böylece gözlüğünüz saçınızla çok güzel ışık oyunları oynayacaktır. Saçınızın ve cildinizin rengi çok daha güzel ortaya çıkacaktır. Bu yüzden gözlük alırken bu noktalara dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

-Soğuk veya sıcak renk grubundan olun eğer siyah bir gözlüğünüz var ise de kenarlarındaki detaylara dikkat edin. Gümüş aksesuarlar kullandığınız bir gün gözlüğünüzü takıyorsanız, siyah gözlüğünüzün de kenarlarında siyah detaylar olmasına dikkat edin.

Gözlük Seçim Rehberi

Gözlük Seçim Rehberi

[Toplam:1    Ortalama:4/5]

BUNA DA BAKMALISIN

lacoste

Lacoste Gözlük Modelleriyle Yaza Merhaba

Bahar mevsimini yaşadığımız şu günlerde güneş artık etkisini göstermeye ve yazın yaklaştığının sinyallerini vermeye başladı. …

One comment

  1. Karaman

    Yıllardır gözlük takıyorum bu kadar detayına hiç girmedim en çok yakışanı seçtim hep 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir