25 Temmuz 2017 - Salı
Anasayfa » Bakım » Göz Altı Koyu Renk Halkalardan Kurtulun
Göz Altı Koyu Renk Halkalardan Kurtulun

Göz Altı Koyu Renk Halkalardan Kurtulun

Göz kapakları insan vücudunun en ince ve hassas bölgelerindendir. Normal cilt 2 mm kalınlığında, göz kapakları ise 0.5 mm kalınlığındadır. Bu nedenle göz kapakları bölgesinin bakımında daha titiz davranmak gerekmektedir.

Göz Altı Koyu Renk Halkaların Nedenlerini şöyle sıralayabiliriz:
– Uyku problemleri ve yorgunluk.
– Ailede koyu renk göz halkalarına sahip olan biri varsa genetik olabilmektedir.
– Yaşlanmanın da etkisi ile göz çevresinde bulunan cilt incelerek gevşer.

Göz Çevresindeki Koyu Renk Halkaların Bakım ve Tedavisi
– Halk arasında çemen otu olarakta söylenen ve sağlık için birçok faydası bulunan toz haline getirilmiş boy otu ve süt göz çevresindeki koyu renk halkalarını yok etmeye oldukça yardımcı olmaktadır. Boy otunu sütle karıştırıp macun şekline getirip geceleri yatmadan göz çevresindeki koyu renk halkaların üzerine uygulayın. Sabah uyandığınızda yıkayarak koyu renkli halkalarınızın nasıl iyileştiklerini görün.
– Salatalığı rendeleyip küp şeklinde buzlukta dondurun. Dondurulmuş bu salatalık küplerini gözlerinizin üzerine masaj yaparak uygulayın.
– Salatalık veya patates suyuna pamuk batırarak göz çevresine uygulayın.
– Gözaltı torbalarınız için normal çay veya bitkisel çaylardan bir çay poşetini soğutup gözlerinizin üzerine yerleştirip dinlenmesini sağlayın.
– Göz altındaki mor halkalar için çiğ patatesi rendeleyin ve bir beze sararak göz kapaklarınıza on beş yirmi dakika kadar uygulayın. Uygulamadan sonra ılık su ile durulayın.
– Gözleriniz için en iyi tonik gözotu ve frezyo otu olarakta bilinen özel bir bitki olan eyebright’dır. Bu bitkinin çayını yapın ya da çay torbalarını kullanın. Tül veya pamuk yardımıyla çaydan göz çevresine uygulama yapın.

Göz Altı Çevrenizdeki Koyu Renk Halkalar İçin Öneriler
– Normalden daha erken yatarak vücudunuz için yeteri kadar uyumaya özen gösterin.
– Gözler için yatıştırıcı etkisi bulunan salatalık dilimlerini kullanın.
– Gün içerisinde dışarı çıkacaksanız güneşten koruyucu kremler kullanın ve ayrıca geceleri göz çevreleriniz için özel kremler kullanın.
– Günde sekiz dokuz bardak su için. Bu hem sağlığınız için çok önemlidir hemde cildinizin nemlenmesini sağlayacaktır.
– Soğuk kompresler uygulayabilirsiniz.
– Taze sebze ve meyve tüketin. Demir eksikliği de göz çevresinde koyu renkli halkalara sebep olmaktadır.

Göz Altı Morluklarınızı Kapatıcıyla Gizleyin
Koyu renk halkalar için en hızlı kür kapatıcı uygulamaktır. Cildinizin renginize uygun sarı renk tonlarında bir kapatıcı seçip ve uygulayabilirsiniz. Bu gözünüzde bulunan mor rengi kapatmaya yardımcı olacaktır.
Kapatıcı kullanılırken yapılan hatalardan biri de çok açık renk tonlarında kapatıcı kullanmaktır. Bu çok kötü bir sonuç vermektedir. Bir diğer hata ise: kapatıcının yalnızca göz altına uygulanmasıdır. Kapatıcıyı tüm göz çevresine uygulayıp ve iyice dağıtmalısınız. Kapatıcıyı şeffaf ve renksiz toz pudra ile sabitleyebilirsiniz. Göz altınızın dikkat çekmemesi için alt kirpiklerinize göz kalemi ya da rimel uygulamamalısınız.
Gözlerin iç köşeleri genel olarak en koyu bölümdür. Beyaz ışıltılı bir kalem ile bu koyuluğu kamufle edebilirsiniz.

[Toplam:1    Ortalama:2/5]

BUNA DA BAKMALISIN

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon İçin En İdeal Zaman Kış Mevsimi

Tüylenme sorunu hem kadınların hem de erkeklerin sorunu. İstenmeyen tüylerimizden şikâyet ettiğimiz özellikle yaz döneminde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir