26 Haziran 2017 - Pazartesi
Anasayfa » Makyaj » Genç Gösteren Makyaj Teknikleri
Yeni Makyaj Teknikleri

Genç Gösteren Makyaj Teknikleri

Belirli bir yaşa ulaşmış olan her bayan elbette ki normalinden daha genç bir görünüm almak ister öyle değil mi? Genel olarak yapılan makyajlar ile birlikte yaşınızı daha aşağı çekebilmeniz mümkündür. Hatta yapılan yanlış makyajlar ve makyaj hataları ile normal yaşınızdan yukarıda bile görünme riskiniz bulunuyor. Bunun için şüphesiz ki makyaj teknikleri konusunda bazı bilgilere ulaşmanız gerekiyor. Sizlere bu yazımızda, genç gösteren makyaj teknikleri konusunda yardımcı olabilmek adına bazı araştırmalar yaptık. Peki, bu makyaj hileleri konusunda sizlere nelerden bahsedebiliriz? Aşağıda yer alan alt başlıklarımıza göz atarak, konu hakkında bilgilere erişebilirsiniz.genç gösteren Yeni Makyaj Teknikleri

Makyaj Tercihleriniz Önemli

Makyaj tekniklerinin yanı sıra tercih ettiğiniz makyaj malzemelerinin de kalitesi elbette ki önemlidir. Bunun yanı sıra tercih edilen tonlar ve uygulama şekilleri de sizlerin yaşınızı etkileyecek faktörler arasında. Bunun için bazı özelliklere dikkat etmeniz öneriliyor.

 • Makyaj malzemeleri arasında önemli bir yere sahip olan fondöten seçimlerinde, daha çok cildinizi canlı gösterebilecek tonlardan seçim yapılması gerekiyor. Bunun için sarımsı tonlar sizlere yardımcı olabilecektir.
 • Fondöten uygulaması da önemli olurken, hafif nemli bir sünger tercih edilmesi gerekiyor
 • Seçimlerde toz halinde olan ürünlere yer vermeyiniz. Bu ürünler daha ağır ve yaşınızı büyük gösterecektir. Daha çok jel, krem ve likit ürünlerden seçim yapmanız gerekiyor. Bunlar arasında, göz farları, aydınlatıcılar ve allıklar yer alıyor. Sıvı olarak seçim yapmak önemli.
 • Elbette ki kirpiklerinizin modeli de sizlerin yaşını etkiliyor. Bunun için de yukarıya doğru kıvrılmış olan kirpikler doğru bir seçim olabilir. Gözlerinizi olduğundan daha iri göstermek için doğru bir seçim.
 • Kirpiklerin kalın görünmesinden kaçının. Daha çok ince ve uzun görünmesi sizlere daha genç bir görünüm sunabilecektir. Daha genç bir ifade sunmak ve güzel bir bakış hazırlamak için rimellerden destek alabilirsiniz
 • Pudra kullanmak aslında ciltte yer alan kırışıklıkları daha çok belirgin hale getiriyor. Yine ince çizgiler yanlış pudra kullanımlarında daha çok ön plana çıktığından dolayı tercih edilmese daha doğru olacaktır. İlla ki kullanılacaksa eğer, şeffaf ve ışığı yansıtmakta olan hafif ürünlerden seçim yapmak gerekmektedir.
 • Elbette ki genç gösteren makyaj teknikleri arasında, gözaltı morluklarını ortadan kaldırmak da önemli yere sahip oluyor. Bu morlukları kapatmak için kapatıcının tonu da oldukça önemli. Cilt ile arasında sağlam bir uyum olması gerekirken, doğal durması konusunda dikkatli olmak gerekiyor. Doğal makyaj her zaman daha genç görünmek konusunda kullanıcısına destek olacaktır.
 • Elmacık kemikleri hatlarını belirginleştirmek daha sağlıklı bir görünüm sunarken, daha çok yumuşak dokuya sahip olan krem parlatıcılar da tercihleriniz arasında olması gerekiyor.
 • Elbette ki bu bilgilerin yanı sıra yaşa bağlı olarak hacmini yitirmiş dudaklar sizleri rahatsız ediyor öyle değil mi? Bunun için de dudaklarınızı daha dolgun gösterecek olan lipgloslar tercih edilmesi gerekiyor. Bunun yan ısıra natürel tonlara sahip olan rujlarda dikkat edilmesi gerekenler arasında. Doğal tonlar her zaman daha hafif ve genç görünmenizde yardımcı olacaktır.
 • Eyeliner kullanımı için de kesinlikle göz yapısına uygun bir tasarım tercih edilmelidir. Bu durumda ince ya da kalın çekilmesi mümkün olabilir.
 • T bölgenizi de uygun aydınlatıcılar kullanarak aydınlatabilir ve güzel bir enerji oluşturabilirsiniz
 • Tabi ki yine genç görünüm elde edebilmek üzere saçlarınızda önemli bir yere sahip. Kendinize ve daha genç yaşlara uygun bir model tercih ederek, isteklerinizi yakalayabilirsiniz.makyaj teknikleri

Diğer konularda da fikir ve bilgilere ulaşabilmek için web adresimizi takip edebilir, en yeni konulara ulaşabilirsiniz.

 

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

BUNA DA BAKMALISIN

kılıcı makyaj nedir

Kalıcı Makyaj Nedir ve Nasıl Yapılır?

Kalıсı mаkyаj nedir? diye soracak olursak; kalıcı makyaj, okunuşu kozmetik-dövme şeklinde sayılabileсek eş іşlemle kаş, kaуnak çіzgіsі …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir