25 Temmuz 2017 - Salı
Anasayfa » Giyim & Aksesuar » Fular » Fular Alırken Nelere Dikkat Edilmeli
Fular Modelleri

Fular Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Eşarp, fular veya şal deyip geçmeyin. Elbette her şey de olduğu gibi bunları da kullanmada dikkat edilmesi gereken hususlar var ve tabi ki alışveriş yaparken de dikkat etmeniz gerekenler.

FULAR

Kimine göre entelektüelliğin simgesidir fular, kimine göre ise olgun bir kadının şık ve vazgeçilmez bir aksesuarıdır. Pek gençlerin rağbet ettiği bir aksesuar gibi algılanmaz. Ama son iki sezondur tam tersi oluyor. 13-14 yaşındaki genç kızlarda artık bu muhteşem aksesuarı fark etti. Eğer sizlerin de çekmecesinde birçok çeşit fular ve şal var ise defalarca giydiğiniz bir kıyafeti her seferinde bambaşka ve yeni gibi gösterebilirsiniz. İşte sizlere bu sihirli aksesuar hakkındaki püf noktaları anlatmaya başlayacağız.

Bildiğiniz gibi fuları doğru kullanmak için tabiki dikkat etmeniz gereken püf noktaları var. İlk önce satın alma aşamasından başlıyoruz. Nelere dikkat etmeniz gerekiyor.

FULAR ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR

Nelerle kullanacağınıza karar vermelisiniz, çünkü boyutunun önemi var, aksi takdirde istediğiniz kıyafetinize kombinlemekte zorlanabilirsiniz. Boyundan bağlayarak iki ucunu boynunuzdan sarkıtmak isterseniz büyük kare boy bir fular kullanabilirsiniz veya aynı şekilde uzun bir şal kullanabilirsiniz, ancak tek bir kat şeklinde bağlamak istiyorsanız en küçük kare boy bir fular tercih edebilirsiniz.

Fularınızın güzel durmasını ve uzun süreli kullanmak istiyorsanız kumaş türüne çok dikkat etmelisiniz. O yüzden her zaman ipek fulara yönelmelisiniz. İpek bir fular seçtiğinizde dokunduğunuzda su akar gibi durmalı asla sert bir şekilde durmamalıdır. Bunu da anlamak için bir köşesinden tutun ve su gibi akar şekilde durmasını anlamaya çalışın.

Fular Modelleri
Fular Modelleri

FULAR NASIL KULLANILIR

Gelelim fularları doğru kullanmaya…

  • Eğer ki genç ve sportif bir tarz planlıyorsanız Jean ve atletle kombin yapmak istiyorsanız, canlı renklerden ve geometrik desenlerden oluşan büyük boy bir fular tercih edebilirsiniz.
  • Eğer sade bir tarzınız varsa o zamanda yakarlı tek renk bir fular kullanabilirsiniz.
  • Eğer fuları kafanıza bağlayarak bant şeklinde kullanmak isterseniz de dikkat etmeniz gereken birkaç detay var, bunlardan biri cildinizin çok temiz ve parlak olması, gözlerinizin yorgun olmaması. Çünkü fular bu tür detayları asla affetmez. Fuları yüzünüze çok yakın kullanıyorsanız saç, cilt ve göz renginize dikkat etmelisiniz.
  • Sarışınlar soğuk ve pastel tonlarını etmeli. Esmerler ise kahveler, sarılar ve daha sıcak kırmızılara yönelmelidirler.
  • Fuları taktıktan sonra boy aynasında kendinizi görmelisiniz çünkü ancak o şekilde tam bir bütünlük oluşturup oluşturmadığını anlayabilir ve karar verebilirsiniz.
  • Vücudunuzun belli bölgeleri kalın ise o zaman büyük desen ve belli düğümlerden kaçının onun yerine desenleri daha az belirgin olan bir fulara yönelebilirsiniz.
  • Boynu kısa olanlar iki yandan uzun olan fularları tercih etmelidirler. İki yandan sarkıtarak bağlamadan ve uzun bırakarak kullanmalısınız bu boynunuzun daha uzun gözükmesini sağlar.
  • Kısa boylu iseniz o zaman fularlarınızı daha uzun seçmeli bağlamadan uzun bırakmalısınız, ama boyunun uzunluğu kalça kemiklerinizi veya bluzunuzun boyunu geçmemeli.
  • Fularınızın büyüklüğü bedeninize uymalı aksi takdirde fularınızın içerisinde kaybolabilirsiniz. Yani fularınızın boyu mutlaka vücut ölçülerinize uymalı.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir