27 Haziran 2017 - Salı
Anasayfa » Sağlık » Fit Vücuda Sahip Olmanın Yolları
Fit Vucuda Sahip Olmanın Yolları

Fit Vücuda Sahip Olmanın Yolları

Kadınların en büyük isteklerinden biri de hiç şüphesiz ki mükemmel bir vücuda sahip olmaktır. Kimi kadın belinin kalın olmasından, kimisi göbeğinin olmasından kimisi ise basenlerinin olmasından sürekli şikayet etmektedir. Bu şikayetleri etmek yerine artık hayal ettiğiniz vücuda sahip olmak istemez misiniz? Artık aynada bakıp kendinizi eleştirmeyi bırakıp fit bir vücuda sahip olmak istiyorsanız bu yazımızı mutlaka okumalısınız. Bunun için ise yorulmadan ve hevesinizi kırmadan bazı alışkanlıklar edinebilirsiniz. Eğer siz de fit vücuda sahip olmanın yollarını arıyorsanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Sağlığınız için 4 bardak çaysağlığınız için çay için

Günde 4 bardak çay içmek sağlığınız için oldukça yararlı olacaktır. Stres ile birlikte vücudunuzdaki kortizon hormonu yükselir ve daha çok yağlı ve şekerli yiyecekler tüketmeye başlarsınız. Çay içenlerin stres altındayken çay içmeyenlere göre daha az kortizon ürettiği bilim adamları tarafından keşfedilmiş olup günlük 4 bardak çay yeterli görülmüştür.

Balık yağını sevin

Beslenmek alışkanlığı ince ve fit bir vücut isteyenlerin olmazsa olmaz kurallarından biri olmalıdır. Balık yağı da vücudunuzdaki dayanıklılığı artırır ve ağır egzersizlerde balık yağı kullananlar kullanmayanlara oranla çok daha dayanıklı olmaktadır.

Ayakkabılarınızı çıkarın

Artık ayakkabılarımızı bir kenara bırakarak dayanıklılık egzersizleri yapıyoruz. Özellikle ağırlık kaldırırken spor ayakkabılarımızı kenara çıkardığımızda, ayak ve bacak kaslarımızın üzerinde yükseldiğimiz için kollarımıza daha çok yük yüklemeye ve dik durmaya çalışıyoruz. Bu şekilde daha çok enerji ve kalori harcıyoruz. Bu aktivite için hava sirkülasyonu sağlayan çoraplardan da yardım alabilirsiniz.

Fit ve zayıf arkadaşlarınızla spor yapın

Uzmanlar fit vücuda sahip olmanın yolları arasında beraber egzersiz yaptığınız kişinin de oldukça önemli olduğunu vurgulamaktadır. Kendinden daha ince bir bedene sahip olan biri ile spor ve egzersiz yapmak, tek başına egzersiz yapanlara oranla neredeyse 200 kat daha başarılı geçmektedir. Bunun sebebi olarak ise kişinin egzersiz sonuçlarını daha iyi görebildiğinden dolayı bedeninin rahatlaması ve daha hızlı yağ yakımı gerçekleşmesi gösterilmektedir.

Akşamları egzersiz yapmayı unutmayın

Sabah saatlerinde yoga yaparak huzur bulmak ve kas hareketlerini akşam saatlerine bırakmak da yine fıt vücuda sahip olmanın sırları arasındadır. Yapılan araştırmalar da gösteriyor ki akşam 18.00’dan sonra yapmaya başlayacağınız dayanıklılığı artıran her egzersiz vücudunuzdaki kas oranlarında artma gerçekleştirmektedir.

Egzersizden sonra yumurta yemeyi ihmal etmeyin

Kadınların en büyük furyalarından biri de çok egzersiz yaptıktan sonra kendilerini ödüllendirmek için pasta gibi tatlılar yemektir. Sakın bu yanlışa düşmeyin. Egzersiz yaptıktan sonra kaslarınızı besleyecek ve protein oranınızı artıracak abur cubur şeyler yemeniz gerekmektedir. Bunlar içerisinde de yumurta oldukça doğru bir karar olacaktır.

Vücudunuzdaki kaslara odaklanın

Spor salonunda yer alan aynalarda spor yaparken vücudunuzun en beğendiğiniz kaslı olan bölgelere odaklanın ve inceleyin. Kendinizi beğenerek yapacağınız bir spor fit olma oranınızda yaklaşık %26 gibi bir oranda artış göstermektedir.

Beslenmede tam tahıllı tüketin

Günlük yemek alışkanlıklarımızdan olan beyaz ekmeği bırakarak tam tahıllı ekmek tüketmek de fit vücuda sahip olmanın yolları arasında yer almaktadır. Tam tahıllı yiyecekler sayesinde hem daha hızlı yağ yakıyor hem de daha düşük karbonhidratlı yiyecek tüketmiş oluyorsunuz. Maraton koşucuları da koşudan 3 saat önce tam tahıllı yiyecekler yiyerek dayanıklılıklarını artırmaktadır. ve Daha güzel bir diyet için 2017 DİYET LİSTELERİ yazımızı okuyun..

Fit Vucuda Sahip Olma

Çok işi kısa sürede bitirin

Yapılan araştırmalara göre egzersiz süresini kısaltmak yapılan egzersizdeki aktivitenin daha çok olmasını ve daha verimli geçmesini sağlamaktadır. Örneğin; yaptığınız egzersiz süresini 15 dakika azaltın ve egzersizlerinizi daha hızlı yapın.

 

[Toplam:2    Ortalama:3.5/5]

BUNA DA BAKMALISIN

Sağlıklı Beslenme Nasıl Yapılmalıdır?

Sağlıklı Beslenme Nasıl Yapılmalıdır?

Sağlıklı beslenmek hem sağlığımız açısından hem de vücudumuzdaki kilolarımız açısından oldukça önemlidir. Peki, sağlıklı beslenme …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir