26 Haziran 2017 - Pazartesi
Anasayfa » Yemek » Dünyanın En Pahalı 5 Pizzası
Dünyanın En Pahalı 5 Pizzası

Dünyanın En Pahalı 5 Pizzası

maze

Maze (Gordon Ramsay’ın Restorantı), Londra

nino-bellisima

Nino Bellisima, New York

Bu pizzanın fiyatı tam 1.000 Dolar. Manhattan’da bir restorantta satılıyor. 2 ayrı çeşit havyar ve ıstakoz eti içeriyor. Hesaplara göre gerçekten de bu pizzanın maliyeti 720 Dolar. Fakat yine de pizza başına 280 Dolar kar, iyi para.

haggis

Haggis, Domenico Crolla Restaurant, Glasgow

Pizza Royale olarak da bilinen ve James Bond’a ithaf edilen bu pizzanın fiyatı 4.200 Dolar. Evet doğru okudunuz. 100 yıllık bir konyak ile marine edilmiş, havyarlı ıstakoz etinin altın kaplama servisiyle sunuluyor.

favittas

Favitta’s Family Pizzeria, Henrietta, New York

Yine New York’ta bulunan bir restorantta satılan bu pizzanın fiyatı da, 8.200 Dolar. Ne veriyorlar yanında pırlanta mı diyecek olursanız, evet, pizzanın yanında bir Dom Perignon şampanya eşliğinde küçük bir pırlanta yüzük geliyor, anı olarak.

luis

Luis XIII, Salerno, İtalya

Evet son pizzamızın ismi Luis XII. İtalya’da satılıyor. 12.000 Dolar fiyatı var. Pizzanı yapımı 72 saat sürüyor, o yüzden rezervasyonu önceden yaptırmak şart. Norveç ve Cliento’dan gelen ıstakoz eti, türlü havyarlar, Avusturalya’nın Murray Nehri’nden gelme özel bir tuzla servis ediliyor. Bir alana bir bedava da yok 🙂

 

kaynak: mynet.com

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

BUNA DA BAKMALISIN

Karnıyarık

Karnıyarık

Karnıyarık Malzemeleri: – 6 adet orta boy patlıcan, – 2 adet orta boy kuru soğan, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir