23 Temmuz 2017 - Pazar
Anasayfa » Makyaj » Dumanlı Göz Makyajı
Dumanlı Göz Makyajı

Dumanlı Göz Makyajı

Dumanlı göz makyajı son zamanlarda bayanlar tarafından en çok tercih edilen sonbahar göz makyajlarından. Victoria Secret’in meleklerinden olan Alessandra Ambrosio’nun buğulu göz makyajı veya gölgeli göz makyajı olarakta bilinen dumanlı göz makyajının nasıl yapıldığını biliyor musunuz, dünyanın en güzel ve en önemli modellerinden biri olan Alessandra Ambrosio’nun dumanlı göz makyajı tüm bayanlar tarafından çok beğeniliyor artı merak ediliyor nasıl yapılıyor diye. Şimdi sizlere dumanlı göz makyajının nasıl yapıldığını adım adım anlatacağız.

DUMANLI GÖZ MAKYAJI NASIL YAPILIR

Dumanlı göz makyajı yapmak için öncelikle siyah göz kalemi ile üst göz kapağına bir baz yapıyoruz. Gece siyahı kullanıyoruz, kirpik diplerine iyice sürüyoruz. Sonra göz üstüne doğru iyice yoğunlaştırıyoruz.

-Sonra bir far aparatı veya parmağınız ile en baştan en uca doğru ve gittikçe artacak şekilde göz kapağına yayıyoruz.

-Siyah, gri ve beyazın tonlarından oluşan dörtlü far kullanarak kalemle yayılan yerlerin üzerinden geçiyoruz. Böylece gözümüze derinlik kazandırmış oluyoruz.

Alessandra Ambrosio Dumanlı Göz Makyajı
Alessandra Ambrosio Dumanlı Göz Makyajı

-Dumanlı göz makyajı yaparken kullanılacak bir başka püf noktası ise gözaltına aynı renk göz kalemi değil farklı renkte göz kalemi kullanmaktır. Örneğin göz kapağında gece siyahı rengini kullandığımız için gözaltında koyu kahverengi kullanabiliriz. Böylece gözaltı bölgesini dengelemiş oluyoruz. Üst bölgeyi daha farklı göstermiş oluyoruz.

-Başka koyu kahverengi bir far alarak göz üstünde kaşa doğru daha üst tarafa sürüyoruz. Böylece göze daha bir fazla derinlik katmış oluyoruz fakat donuklaştırmamış oluyoruz. Etkili makyaj ile ağır makyaj arasındaki farkta budur.

-Siyah maskara ile kirpikleri de belirginleştirdikten sonra dumanlı göz makyajı tamamlamış oluyor.

Dumanlı göz makyajı ile büyüleyin…

Dumanlı göz makyajı nasıl yapılır, bu sonbahar göz makyajını yaparken hangi ürünler ne şekilde kullanılır sorularının cevabını artık sizde biliyorsunuz… Bundan sonrası size kalmış. Dumanlı göz makyajı ile herkesi kendinize hayran bırakın… Alessandra Ambrosio başta olmak üzere bir çok ünlü isim tarafından özellikle 2013 sonbahar makyajı olarak kullanılan dumanlı göz makyajını çok beğeneceğinizi umuyoruz. Moda ve Bakım olarak moda, bakım, makyaj ve güzellik üzerine yazılarıız son sürat devam edecektir. Bizi takip etmeye devam edin. Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yazılarımıza yorum yazarak katkıda bulunabilirsiniz. Herkese mutlu günler dileriz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

BUNA DA BAKMALISIN

kılıcı makyaj nedir

Kalıcı Makyaj Nedir ve Nasıl Yapılır?

Kalıсı mаkyаj nedir? diye soracak olursak; kalıcı makyaj, okunuşu kozmetik-dövme şeklinde sayılabileсek eş іşlemle kаş, kaуnak çіzgіsі …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir