26 Haziran 2017 - Pazartesi
Anasayfa » Bakım » Saç Bakımı » Doğal Saç Rengi Açma Yöntemleri
Doğal Saç Rengi Açma Yöntemleri

Doğal Saç Rengi Açma Yöntemleri

Saçlarınızı boyamak ve herhangi bir kimyasal işlem yapmak zorunda kalmadan renklerinizi açabileceğinizi biliyor muydunuz? Üstelik hiç saç dökülmesine neden olmadan. Saç rengi yaz aylarında günışığının etkisi ile beş tona kadar açılabilir. Ancak saçlarınızın renklerini kendinize göre değiştirin. Sizin için bu makalede, saç renginizi en doğal yöntemlerle nasıl açacağınızı ve hangi tarifleri yapacağinızı anlatık…

6 Farklı Saç Rengi Açma Tekniği

Papatya Çayıyla Saç Rengi Açma

Bir avuç papatya ve sapları 2-3 dakika kaynamış suya 3 bardak kaynatın ve bir dahaki su ısıtıcısından çıkana kadar bekleyin, kapalı bir ağızdan 10 dakika dinlendirin ve demleyin. Bu süre boyunca evde bulunmanız halinde bir şişe sprey gerekir. Ya da bunu ellerinizle yapın. Ilian ve püskürtülmüş papatya çayı süzülür ve su püskürtme şişesi içerir. Temiz saçlarınızı püskürterek güneşli zamanlarda güneş ışığına maruz bırakın ve istediğiniz renge ulaşana kadar uygulayın. Döküntünün temizliği bu aşamada çok önemlidir.

saçlarınızı kampa alın

Zeytinyağlı Saç Rengi Açma

Bu uygulama ile bir hafta boyunca bunu yapacaksınız, saçınızın açılmasına tanık olacaksınız, bunun dışında saçlarınızın canlı ve parlak olmasını bekleyeceksiniz. Yapmanız gereken, saçlarınızın köklerini başlatmak ve masaj yapmak için saf zeytinyağı elde etmektir. Bunu yapabiliyorsanız, saçınızı daha sağlıklı görüntirebilir ve kuaför işlemleriniz daha hızlı olur.

C Vitamini ile Saç Şekillendirici

Eczanelerden kolayca alabileceğiniz 10 kapsül vitamin ezerek kullandığınız şampuanı ekleyin ve kullanmadan önce sallamayı unutma. Şampuan saçlarınızla en az 15 dakika dayanmalıdır. Böylece 5 yıkama daha sonra açılmaya başlayacaktır.

Şampuansız Saç Yıkama

Bira İle Saç Rengi Açma

Bira, içindeki maddeler saç rengini birkaç musluktan açabilir. Bunu yapmak için, güneşli bir gün seçmeli ve saçlarını bira ile yıkamalı ve güneş altında kurutmalısın. Böylece saç renginin hızlı bir şekilde açıldığını göreceksiniz.

Karbonat İle Saç Rengi Açma

Bir duştan sonra ıslak saçlarınızı yayın, bir kaşık karbondı serpin ve tüm saçınızı karbonla besleyin. Bu noktada saçlarınız daha yavaş yağlanır ve birkaç ton açılır. Ayrıca güneşte yaklaşık 15 dakika kaldıktan sonra da yararlanacaksınız. Daha sonra saçlarınızı durulayın ve kurutun.

Saç Moda Trendleri

Elma Sirkesi İle Saç Rengi Açma

Genellikle saçları daha güzelleştirmek ve yumuşatmak için oğulun durulama suyuna bulaşık kaşık olarak elmalı sarımsak ekleriz ve saçlarımızdaki inanılmaz efekt çok iyi değildir. Böyle saçları elma suyu ile doldurun ve oğlu suyunu durulayın ve yıkayın. Tek fark, saçlarınızı güneşte kurutacağınız ve saçlarınız parlayacak ve çok güzel bir şekilde yumuşatacak ve saçlarınız daha sağlıklı olacak.

Geleneksel ve doğal yöntemlerle saçınızı nasıl açacağınız hakkında konuştuk. Bu yöntemlerin tümünü güneş kremi ile Koruyun.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

BUNA DA BAKMALISIN

Saç Moda Trendleri

2014 Saç Moda Trendleri

2014 saç renkleri trendi arasında hangi renklerin ağırlıklı olarak kullanıldığını sizler için araştırdım ve bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir