25 Temmuz 2017 - Salı
Anasayfa » Sağlık » Çam Terebentin Yağı
Çam Terebentin Yağı

Çam Terebentin Yağı

Çam yağının faydaları nelerdir, Çam yağı saç dökülmesini engelliyor mu? Yeniden saç çıkmasına yardımcı oluyor mu? Bu soruların cevabını sizler için araştırdık:

Bu aralar tv, reklam ve web sitelerinde sıkça gördüğümüz çam terebentin yağı genellikle saç bakımı için kullanılan bitkisel bir yağdır. Ancak içeriğine baz yağlar karıştırılmadan kesinlikle tek başına kullanılmaması gerekir.

Çam terebentin Yağının Faydaları Nelerdir:
Solunum sıkıntıları, bel soğukluğu, idrar yolu enfeksiyonları, astım, şeker, romatizma tedavisi için kullanılır. Grip döneminde bağışıklık sistemini güçlendirip, vücudun dirençli olmasını sağlar.

Hemoroit için yararlıdır. Saç dökülmesine ve kepeği önlemede kullanabilirsiniz. İştah açıcı, süt arttırıcı, regl söktürücü olarak kullanılmaktadır. Kılcal damarları uyararıp kan dolaşımını düzenlemektedir.

Kullanışı ve dozu:Bir çağ bardağı suyun içine 4 damla Çam terebentin yağı damlatılarak günde 3 defa alınır. Egzamaya, kuru cilde ve saça masaj yapılmak suretiyle uygulanır. Saç diplerine friksiyon yapılır. Sinüzit için sabah ve akşam buruna 1-2 damla damlatılır. Ayrıca cilde masaj yapılarak kullanılmaktadır.

Saç Bakımı – Yağlı ve Cansız Saçlar İçin :
Portakal yağı, Çam Terebentin esansı, Defne uçucu yağı,

Biberiye yağı ,Mersin yağı, Papatya yağı karıştırılarak saç diplerine ve saça yedirilir.

Arzu edildiği kadar bekletildikten sonra saçlar yıkanır. Saç diplerinde bit ve sirke oluşumunu önler. Haftada iki defa uygulanabilir.

Saçlar için susam yağı, fındık yağı, ceviz yağı ve badem yağı ile beraber saça friksiyon yapılarak kullanılır. 200 ml. şampuan şişesine 25 damla konulup şampuan ile birlikte kullanılabilir. Bazı yağlar olmaksızın tek başına kesinlikle kullanılmamalıdır.  Gözle temas ettirilmemelidir…

Sadece bu kadar değil daha fazlası var!

Bununla birlikte, çam terebentin kullanımının tek başına klullanılmaması gerektiğini yeniden belirterek, göz ile temas ettirilmemesi önerisinde de bulunmak isteriz…

alıntıdır

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

BUNA DA BAKMALISIN

Sağlıklı Beslenme Nasıl Yapılmalıdır?

Sağlıklı Beslenme Nasıl Yapılmalıdır?

Sağlıklı beslenmek hem sağlığımız açısından hem de vücudumuzdaki kilolarımız açısından oldukça önemlidir. Peki, sağlıklı beslenme …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir