23 Temmuz 2017 - Pazar
Anasayfa » Makyaj » Bu Bahar Uygulayabileceğiniz 7 Uzman Makyaj
makayj-onerileri

Bu Bahar Uygulayabileceğiniz 7 Uzman Makyaj

Sanırım hepimiz o ya da bu şekilde modasal varoluşumuz içinde defilelerden esinlenip birşeyleri ödünç alıyoruz. Konu giyim, saç ya da makyaj olsun önümüzde sonsuz olanaklar ve hiç bitmeyen heycan dolu bir kaynak defileler. Ne yazık ki konu makyaja gelince herşey basit ya da uygulanabilir yapılmıyor.

Dramatik ve çok karışık makyajları uzmanların ellerine bırakalım ve bu bahar sezonu için uygulayabileceğiniz defilelerden esinlenilmiş bir kaç püf noktası paylaşalım.

 

1. Pastel Kullanmanın Yeni Yollarını Bulun

Makyaj sanatçıları sürekli pastel far kullanmanın yeni yaratıcı yollarını buluyor. Holly Fulton defilesinde leylak rengi far hem modern hemde basit bir görünüşün sağlamış. Evde denerken kirpik çizgisinin üstünde biraz boşluk bırakıp kirpiklerinize kadar giderek uygulayabilirsiniz.

Leylek Far
Leylek Far

2. Kirpiklerinize Birazcık Sim

İlkbahar 2014 makyaj trendlerinin anahtar elemanlarından biride altın rengi makyaj. Eğer ağır altın bir makyaj size çok ağır geliyorsa Dries Van Noten defilesindeki gibi ufak bir dokunuş ile bu trende uyum sağlayabilirsiniz. Makyaj sanatçısı Peter Philips metalik bir ipten kestiği 5-7 parçayı kirpiklere bir cımbız yardımı ile yapıştırmış.

Altın Kirpik
Altın Kirpik

3. Ters Kedi Gözü Deneyin

Kedi gözü makyajları ilkbahar 2014 defilelerde hüküm sürdürmeye devam etti fakat yeni sezonda biraz daha az klasik fakat kesinlikle moden bir görünümle. İşte burada Lucia Pieroni’nin Japon ilhamlı yep yeni bir kedi gözü makyajı geliyor. Gözün iç tarafına doğru uzanan kedi gözü makyajı büyün sezon boyunca uygulayabileceğiniz bir trend.

Ters Kedi Gözü
Ters Kedi Gözü

4. Kırmızıyı Açık Pembe İle Değiştirin

Eğer kırmızı rujdan sıkıldıysanız belkide biraz daha yumuşak ve tatlı bir renge geçmenin zamanı gelmiştir. Carolina Herrera defilesinde makyaj sanatçısı Diane Kendal bebek pembesini ve nude bir dudak kalemi kullanarak daha dokulu bir görünüm yakalamayı başarmış.

Pembe Ruj
Pembe Ruj

5. Biraz Beyaz Eyeliner

Californialı cool kızlardan esinlenen Kenzo defilesinde gözlere odaklanmış. Siyah yerine beyaz eyeliner kullanarak gençliği öber çıkarmış. Akrelik boya ile kirpik çizgisinin üstüne ince bir çizgi olarak uygulayın. maskara ve kontür kullanmanıza gerek yok. Dış keskin uçları temizleyerek köşeli bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Beyaz Eyeliner
Beyaz Eyeliner

6. Çikolata Rengi Bir Kalem İle Gözlerinizi Öne Çıkarın

Eğer fazla uğraşmadan güzel görünmek istiyorsanız ve zaten güzel gözleriniz varsa neden sadece onları öne çıkarmayasınız? Biraz krem ile yumuşatılmış çikolata rengi eyeliner gözünüzü öne çıkaracaktır.

Çikolata rengi eyeliner
Çikolata rengi eyeliner

7. Uçları Geçişli Kırmızı Ruj

Bahar geldiğine göre artık daha sıcak renkleri kullanmaya başlayabiliriz demektir, kırmızı rujlar 2014 defilelerinde de popülerliğini korumaya devam etti. Mary Katrantzou defilesinde öne çıkan uçlara doğru hafifleyen kırmızı ruj kolay ama dramatik bir görünüm oluşturdu.

Eğer yoğun kırmızı rujdan korkuyorsanız kenarlarını geçişli yapabilir ve dış çerçeveye mat kalem uygulayabilirsiniz böylece daha doğal bir görünüme sahip olacaktır.

Geçişli Kırmızı Ruj
Geçişli Kırmızı Ruj

Makyaj ve moda ile ilgili daha çok yazıya ulaşmak için blogum PembeRuj.net‘i ziyaret etmeyi unutmayın.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

BUNA DA BAKMALISIN

kılıcı makyaj nedir

Kalıcı Makyaj Nedir ve Nasıl Yapılır?

Kalıсı mаkyаj nedir? diye soracak olursak; kalıcı makyaj, okunuşu kozmetik-dövme şeklinde sayılabileсek eş іşlemle kаş, kaуnak çіzgіsі …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir