25 Temmuz 2017 - Salı
Anasayfa » Moda » Boy Kısalığına Modasal Çözümler
Boy Kısalığına Modasal Çözümler

Boy Kısalığına Modasal Çözümler

Türkiye’de ortalama boy oranlarına baktığımız zaman bayanların boylarının genellikle çok uzun olmadığını görüyoruz. Birazda kendimden pay biçiyorum aslında ancak giyim tarzım ve kıyafet seçimim ile boyumun biraz daha uzun görünmesini sağlıyorum. Nasıl mı?

Genellikle V yakalı kıyafetler kullanıyorum, takdir edersiniz ki V yakalı kıyafetler hem zayıf gösteriyor hem de uzun gösteriyor. Ayrıca kısa elbise ve etekler arasından tercih yapmalısınız. Bacaklar ne kadar açık olursa o kadar uzun görüneceğinizi düşünüyorum. Etek boyunun mutlaka dizden yukarıda olması gerekiyor bu nedenle ve topuklu ayakkabı ile kombine ederek kullanmalısınız. Uzun etek giymek istiyorsanız ve boyunuz kısa ise yine tercih etmiş olduğunuz uzun eteğinizin kesinlikle kabarık olmaması gerekir ve rengi de kesinlikle koyu renk olmalıdır. Tabi ki yine topuklu ayakkabı ile kombine etmenizi tavsiye ediyorum.

KISA BOY KIYAFET SEÇİMİ

Kıyafet seçimlerinizi her zaman mutlaka tek renklerden yana kullanın, tek renk daha fit daha uzun görünmenizi sağlayacaktır. Benim tavsiyem koyu renk seçimler yapmanız. Eğer ki pantolon giymeyi seviyorsanız ve boyunuzun uzun görünmesini istiyorsanız kalçanıza ve belinize oturan yukarıdan aşağıya doğru bollaşan pantolonlar arasından tercih yapmalısınız. Çanta tercihinizi kesinlikle minik çantalardan yana yapmalısınız. Bir düşünün boyunuz kısa ve kolunuzda kocaman bir çanta var, sizce görüntü nasıl olur, berbat değil mi? Spor ayakkabı değil de daha kadınsı ayakkabı seçimi ile seçimleri yapmalısınız, mesela babet seçimlerinize dikkat etmelisiniz çünkü sivri burunlu babetler ya da sivri burunlu ayakkabılar sizi daha uzun gösterecektir. Yanı sıra tercih ettiğiniz ayakkabıda lütfen ayaklarınızın daha çok açıkta kalması gerektiğini de unutmayın.

Boy Kısalığına Modasal Çözümler
Boy Kısalığına Modasal Çözümler

Şimdi de kıyafet, ayakkabı, çanta seçimlerinden bahsettikten sonra da saçlarımızdan bahsedelim değil mi? Çünkü saç modeli de uzun ya da kısa boylu görünmede önemli bir husustur. Aslında ben kısa saçların daha uzun gösterdiğini düşünüyorum, ancak her bayan kısa saç kullanmayı sevmiyor. Kısa saç boyun bölgesinin boyunu ortaya çıkardığı için uzun görünmeyi sağladığının altını çiziyorum. Eğer ki saçlarınız uzun ve kesinlikle kestirmem diyorsanız da saç şeklinizi boynunuz açıkta kalacak şekilde tasarlamalısınız. Yani topuz ya da at kuyruğu gibi, boynunuz ne kadar açıkta kalırsa boyunuz o kadar uzun görünecektir.

Bir kaç öneride bulunmak istiyorum göğüs ve bacak dekoltesini kesinlikle aynı anda kullanmayın, göbeğiniz varsa dökümlü kumaşlar tercih edin, kıyafetlerin üzerinde bol ya da dar duruşu kötü bir görüntü ortaya çıkaracaktır bu nedenle üzerine göre kıyafet seçin. Elbette öncelikle vücudunuzu tanımalısınız.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

BUNA DA BAKMALISIN

2017 Perde Modelleri

2017 Perde Modelleri

Evlerimizde kullandığımız pek çok eşyanın ve mobilyanın yanı sıra, evlerimize havasını katanlar arasında neler var? …

2 Yorumlar

  1. Asuman Krause

    Kısa Boylular için kıyafet önerileri konusunda daha fazla yazı bekliyoruz..

  2. Hep koyu renk demissiniz. Acik renkler de boyu uzun gosterir onemli olan modelini iyi secmeli. Galiba kilolu olmaniz nedeniyle koyu renk diyorsuz. Kilolulara onerim zaiflayin. Oncelik saglik icin formda olmak. Spor ve saglikli yemek. Ne kadar koyu renk secsenizde kilolu oldugunuz her zmn ortada olucak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir