23 Temmuz 2017 - Pazar
Anasayfa » Diyet » Basenlere Elveda
Basenlere Elveda

Basenlere Elveda

Bel inceyken alt tarafa doğru genişleyen vücut yapısı Türk kadınlarının ortak özelliğidir. Bazı bayanlar vücutlarının bu yapısından rahatsızlık duyarken bazıları önemsemez kendileriyle barışık yaşarlar. Ancak her bayan vücudunun güzel olmasını 90-60-90′ ölçülerine sahip olmayı ister. Bu istekler çoğu zaman hayal olmaktan öteye gidemez. İşte artık o hayali gerçekleştirmenizin zamanı geldi hanımlar.
Öncelikle yapılacak ilk işlem kendinize ve güzelliğinize vakit ayırmak. Elinize vücut yapısını beğendiniz birinin resmini alın. Ancak seçtiğiniz bu kişiyi kıskanıyor olmanız lazım 🙂 Bu kıskançlık sizin daha istekli ve daha gayretli olmanızı sağlayacaktır. Çabucak kilo vermeye çalışmamalısınız. Çünkü ne kadar hızlı kilo verirseniz sonradan verdiğiniz bu kiloları o derece hızlı bir şekilde geri alabilirsiniz.

Planlı programlı olmak çok önemli olduğu için günlük bir iş listesi yapın ve bu iş listesine kesinlikle uyun. Düzenli beslenme çok önemlidir. Bunun yanı sıra egzersizlere yapmaya başlamalısınız. Kilo vermek istediğiniz yerler belli kalça ve basenler… Şunu asla unutmayın yediğiniz yağlı yiyeceklerin yağ kısmı basen ve kalçalarınızda toplanır.

Bu nedenle yemekleri az salataları ise yağsız tüketmeye dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra başlayacağınız ve düzenli olarak yapacağınız vücut egzersizleri ile basenlerinizden çabucak kurtulup hayalinizdeki kadın olma yolunda hızla yol katedeceksiniz. Haftanın beş günü yapacağınız otuzar dakikalık yürüyüşlerin size çok faydalı olacağına tanık olacaksınız. Yürüyüş yapma imkanı olmayanlar ise evlerinde çok rahat yapılabilecek bazı hareketler ile aynı sonuca ulaşabileceklerdir. Mesela evinizde şunu yapabilirsiniz: Ayakta iken iki ayağınızı da aynı hizada kapalı şekilde tutun, sonra bir ayağınızı öne doğru ilerletip diz çöker pozisyonda durun. Bu hareketi en azından on kere tekrar edin. Sonrasında aynı hareketi diğer ayağınızla tekrar edin. Bu hareketleri yaparken dikkat etmeniz gereken şey kalçalarınızı sıkı tutmanızdır. Yürüyüşte de bunu yapmalısınız. Şayet bu hareketi de yapmakta güçlük çekiyorsanız oturduğunuz yerde kalçalarınızı sıkıp bırakmanız da basenlerinizi ve kalçalarınızı toparlamada faydalı olacaktır. Şayet bu hareketlere ve uygulayacağınız diyete uyarsanız hayalinizdeki fiziğe kavuşacaksınız.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

BUNA DA BAKMALISIN

Aşırı Yemenin Sebepleri Nelerdir

Aşırı Yemenin Sebepleri Nelerdir?

Son zamanlarda ortaya çıkan aşırı kilo artışı, aşırı yemek yemenin bir sonucu olarak gözlemlenmektedir. Aşırı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir