25 Temmuz 2017 - Salı
Anasayfa » Giyim & Aksesuar » Ayakkabı » Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Edilir
Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Edilir

Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Edilir

Ayakkabılar ile ilgili şu ana kadar bildiğiniz her şeyi unutun. Çünkü şimdi bambaşka bilgiler ile sizleri buluşturuyoruz. Çoğu kadınların ortak bir hastalığı vardır ve bu hastalığı tedavi ettirmek yad a sonlandırmak istemezler. Nedir bu tabi ki ayakkabı hastalığı. Herkes tarafından da bu durum artık çok iyi bilinmektedir. Gecenin 3’ünde de olsa kadınları uykularından uyandırıp ayakkabı alışverişine götürebilirsiniz. Bizlerde şimdi sizler için bazı temel bilgiler vermek istiyoruz. Ayakkabı alışverişi yaparken daha dikkat etmeniz gereken detaylar hakkında.

AYAKKABI ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLİR?

Mesela her zaman boy aynasında yapın alışverişini, asla yarım olan aynalarda sadece ayakkabıya bakarak karar vermeyin, bütün vücut ve kıyafet uyumunuza dikkat ederek alışverişinizi yapın.

Bildiğiniz gibi ayakkabılarımız bütün gün bizleri taşıyorlar ve günün sonunda doğal olarak şişmiş oluyorlar. O yüzden her zaman ayakkabı alışverişinizi akşam saatlerinde yapmalısınız.

Bir ayakkabının rahat olup olmadığını anlamak için halı olmayan bir zeminde denemelisiniz. Çünkü halı sizi yanıltır.

Ayakkabınızı sadece aynı adımda bir iki adım atarak karar verip almayın. Biraz mağaza içerisinde yürüyün, deneyin. Daha sonra oturup ve ayak bileklerinizi oynatın, gevşetin, parmaklarınızı ayakkabının içerisinde hareket ettirmeye çalışın ve tekrar kalkıp biraz daha yürüyün. Bol bol yürüyün mağazanın içinde bundan sıkılmayın, sonra tekrar yürüyüp oturup biraz önceki hareketleri tekrar yapın. Sonrasında ayakkabınızı alıp almayacağınıza karar verin.

Doğru ayakkabı alışverişi nasıl yapılır?

Eğer bir ayakkabının topuk boyu sizin taşıyamayacağınız kadar büyükse bu sizin baldırınızı etkileyecektir. Çünkü oraya çok fazla yük bindirdiğiniz için iyi bir şekilde gerilmemiş olacaktır ve bu da sizin bacak boyunuzu olduğundan daha kısa gösterir.

Ayakkabı topuğunun şekli vücut şeklinize uyum sağlamalı. Eğer kilolu iseniz silepto ayakkabı kullanımından kaçınmanız lazım, çünkü bu model ayakkabı sizi olduğundan daha da kilolu gösterecektir. Bu model ayakkabının yerine biraz daha kalın topuk bir ayakkabı tercih edin.

Eğer kalın bileklerinizden şikayetçi iseniz her zaman arkadan bantlı ayakkabı kullanmayı tercih edin. Eğer bilekleriniz kalın ise kare burun, bilekten bağlı ayakkabılar, kare ayakkabılar, dolgu topuklar ve silepto model ayakkabılardan uzak durun.

Ayakkabı alırken nelere dikkat etmek gerekir?
Ayakkabı alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Çok uzun topuklular kısa boyluları sanıldığının aksine daha uzun boylu göstermez, bunun yerine 7 cm’den daha kısa topuklu ayakkabılar tercih etmelisiniz.

Eğer ayaklarınızın kalınlığından şikayet ediyorsanız t bant modeli denilen modellerden kaçınmalısınız. Aynı şekilde üzerinde çok fazla detay olan ayakkabılardan da kaçınmalısınız.

Çiçekli ve canlı renklerde ayakkabı tercih ettiğinizde kıyafetinizin oldukça sade olmasına özen gösterin, çünkü oradaki tek dikkat noktasının ayakkabınız olması gerekiyor.

İster uzun boylu ister kısa, ister kilolu olun ister zayıf dolgu topuklu ayakkabılar hiçbir zaman görünmemek üzere tasarlanmışlardır. Bu senede uzun boy elbiseler ve İspanyol paça Jeanlar, pantolonlar, bol paça pantolonlar çok moda olduğundan dolgu topuk ayakkabılar da tam bu kıyafetlerin altına uygun olarak tasarlanmışlardır. İstediğiniz kadar yükseklikte olanı tercih edebilirsiniz, çünkü hiçbir zaman bunların topukları göze batacak şekilde görünmez.

Eğer boyunuz kısa ise ve rahatlığınıza düşkün olup babet giymeyi tercih ediyorsanız, sivri burun babetleri tercih edebilirsiniz. Çünkü sivri burun babetler bacağın olduğundan uzun görünmesini sağlayacaktır. Böylelikle ayakkabı alırken nelere dikkat edilmesi gerekir hep birlikte öğrenmiş olduk. Bir başka yazımızda buluşmak üzere hoşçakalın..

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

BUNA DA BAKMALISIN

Converse

Converse ile Yaza Tam Gaz

Converse bayan spor ayakkabı modellerini daha öncede yayınlamıştık. Bu kez yine birbirinden güzel Converse modelleriyle …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir