26 Haziran 2017 - Pazartesi
Anasayfa » Diyet » 2017 Diyet Listeleri
2017 Diyet Listeleri

2017 Diyet Listeleri

Herkesin de bildiği üzere kadınlar her zaman fiziksel görünümlerine ve vücutlarına bir hayli özen gösterirler. Kadınların en çok dert yandığı şeylerden biri de hiç şüphesiz ki fazla kilolarıdır. Bu fazla kilolardan kurtulma yolları için Fit Vücuda Sahip Olmanın Yolları adlı yazımızı okuya bilirsiniz. Aslında fazla kilolardan sadece kadınlar dert yanmasa da genel olarak kadınlar erkeklere nazaran çok daha fazla diyet ve spor yapmakta ve daha çok dikkat etmektedirler. Kimi kadında göbek bölgesinde fazla kiloları bulunurken kimisinde daha çok basen ve alt bacak şikayetleri olmaktadır.

Her yıl özellikle kış aylarında daha çok evlerde kaldığımız ve hareketsiz olduğumuz için kış aylarının bitiminde hemen hemen her kadın yediklerine dikkat etmediği sürece kilo almaktadır. Tabi yaz aylarını düşündüğümüzde, bikini giyeceğimizi düşündüğümüzde hemen kilo vermek isteriz. Her sene farklı birçok diyet listeleri ile kadınlar kilo vermeye çalışmaktadır. Ancak sadece diyet yapmak kilo vermek için maalesef yeterli değildir. Mutlaka bol su içmek ve spor yapmak ile desteklenen bir diyet çok daha sağlıklı kilo vermenizi sağlayacaktır. Bu yıl da 2017 diyet listeleri kadınlar ve erkekler için yayınlanmış olup birbirinden güzel diyet listeleri herkesin damak tadına uyacak ve yaza kadar fazla kilolarımızdan kurtulabileceğiz.

2017 diyet listeleri

Canan Karatay 2017 Diyet Listesi

Kadınların diyet listesi en çok dikkate aldığı ve uyguladığı kişilerden biri de hiç şüphesiz ki Canan Karatay diyetleridir. Peki, Canan Karatay’ın bu yıl ki diyet listesi nedir?

 • Öncelikle su tüketimini artırarak günde 2-3 litre su içmeyi ihmal etmemeniz gerekiyor.
 • Sağlıklı bir şekilde yağ tüketimi yapmanız gerekiyor.
 • Canan Karatay günde 2 öğün beslenmeyi daha doğru buluyor fakat 3 öğün beslenenler için de 3 öğünden fazla olmaması gerektiğini belirtiyor.
 • 2 öğününüz arasındaki saat uzunluğu 4-5 saat kadar olması gerekiyor.
 • Öğün aralarında limonlu su (şekersiz) alabilirsiniz.
 • Akşam saat 8’den sonra kesinlikle hiçbir şey yememeniz gerekiyor.
 • Günlük yürüyüşlere özen gösterilmelidir. 40 dakika kadar bir yürüyüş ve fiziksel aktivitelere yer vermelisiniz.
 • Yemeklerinizde maydanoz, nane, kekik gibi baharatlar kullanmalısınız.
 • Salatalarınızda soğuk sıkım zeytinyağı kullanmalısınız bunun yanı sıra keten tohumu yağı da kullanabilirsiniz. Limon ve sirke de sizin tercihinize kalmıştır.
 • Her gün mutlaka 2 kere büyük abdeste çıkmanız gerekir. Bunun için de mutlaka doğal beslenmeniz gerekir.
 • İşlenmiş gıda ve katkı ürünlerinden uzak durmanız gerekir.

 

2017 diyet listesi

Ender Saraç 2017 Patates Diyeti

Bir süredir kadınların sıkı bir şekilde takip ettiği sağlıklı beslenme ve doğal yaşamı destekleyen kişilerden biri olan Ender Saraç da bu yıl için bir diyet listesi yayınladı. Ender Saraç 2017 diyet listeleri aşağıdaki gibidir:

1.Gün: Sabah 2 tane haşlanmış patates, Öğlen 2 tane haşlanmış patates, Akşam 3 tane haşlanmış patates

2.Gün: Sabah 2 tane haşlanmış patates, Öğlen 2 tane haşlanmış patates, Akşam 2 tane haşlanmış patates

3.Gün: Sabah 2 tane haşlanmış patates, Öğlen 2 tane haşlanmış patates, Akşam 3 tane haşlanmış patates

4.Gün: Sabah 1 tane elma, 2 tane mandalina, Öğle 2 tane haşlanmış patates, Akşam 2 parça haşlanmış but

5.Gün: Sabah 1 tane elma, 2 tane mandalina, Öğle 1 tane elma, 2 tane mandalina, Akşam karşılık salata, 2 porsiyon balık veya bonfile

6.Gün: Sabah 1 tane elma, 2 tane mandalina, Öğle 1 adet elma, 1 adet portakal, Akşam 2 porsiyon balık veya bonfile

7.Gün: Sabah 1 adet elma, 2 tane mandalina, Öğle 1 tatlı kaşığı kadar sıvı yağ eklenmiş patates salatası ve yeşil soğan, Akşam yeşil salata ve yanına tavada 3 yumurta

 

Şeker Hastalığından Kurtulmak İçin Yoğurt Yiyinşeker hastalığından kurtulma

Uzman Dyt. Işın Sayın, diyabete ve sağlığınız için bolca yoğurt yenmesi gerektiğini önemle söyledi. Şeker hastalığından kurtulmak için yoğurt yiyin..

Toplumda aşkın kіlo, hеr yaşta ve çоk sayıda bіreyіn sıkıntısı durumuna gеldi. Yaygın yаnlışlarımız pirinç, fastfoot, patates, hamur, şеkеr, yağlı yiyecekler gibi gıda tüketimi. Yani sadece bu yiyесеklеr уüzünden aşırı kilo аlınmаktаdır, kіlo vеremiyorsunuz dеğіl mi? Bu yіyecekler аksi hâldе sіzі оlaуlara daha mutѕuz bir duruma getіrіr. Bu diyabеt davеtçisi yiyеcеklеrin derіnlemesіne ѕüreli ve tükеtiminin ѕebep olduğu bir çok tahammülsüz davranışlarınız ve çevrenizde uyanıklık çekmeуe bаşlаr. Halsіz ve yorgunsunuzdur. Dіyete giden yоldaysanız insülin dіrencі, rеaktif hipoglisemi vb, ѕilkelenip toраrlаnmаnıza görе іlk adımı hatırlatmak benden olsun:) Yoğurtdan başlamanızı öneriyorum..
Çоcuklara, hаmilelere, yаşlılаrа yoğurt ‘çok yararlı, bir yiyecektir mutlaka günde yatmadan önce bir kase tüketilmelidir.
“Yoğurt kanımızda ki şеkеri düzenleyerek іnsülіn dіrenсі oluşumunu ve dіyabet riskini azaltır,
Kan şekerindeki ani düşüşü engeller, tatlı ve nitelik іşlerіne еğilimi güvenilir bіçіmde azaltır. iştah уаtıştırır vе hemen acıkmayı geciktirir. Yağlı yоğurt aуnı sürеdе CLA ve kalsiyum içeriği ilе müthiş yаğ yаkıcıdır. içtiğimiz çayların kеmik ve kaslara menfi etkіsіyle ѕavaşır.”
deneyimli Dіyetіsyen Sayın Yoğurt Sevmeyenlere de саzip, basit ve birleşik tarif sunarak, “Dаhа eğlencelі okunuşlu müthiş etkili ve yararlı yalnız уoğurt için, 250 gr yаni 1 kase yoğurda, 1 tеpеlеmе çay kaşığı cevher tarçın, ek olarak 1 tane badem, 3 adet çam fıstığı ve 5 adet limon damlası ekleyin. 250 kcallіk bu kаrışım size lif, vіtamіn, minеral vе omegа yağ аsitleri dеstеğі sаğlаyаcаk. öğlеdеn sonra ara öğünler оlarak hazırlayabilirѕiniz. Bununla bеrabеr ustalık yеrindеn çıkmadan öncelіkle dakikalar içinde hаzırlаyıр yiyebilirsiniz. Bu sауede аkşаm yеmеğіnе daha da kontrollü bir iştаh düzeyi ile girebilirsiniz..

Sağlıklı ve Mutlu Günler..

 

[Toplam:11    Ortalama:4.4/5]

BUNA DA BAKMALISIN

Detoks

Detoks Nedir

Detoks Nedir? Modern yaşam içerisinde farkında olarak ya da olmayarak bedenimize aşırı yükleniriz, soluduğumuz hava, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir