23 Temmuz 2017 - Pazar
Anasayfa » Moda » 2014 Modası Trendleri
Modası Trendleri

2014 Modası Trendleri

2014 modası trendleri neler sorusunun cevabını bulmak için; içerisinde ipek yolu ve baharat çarşılarıyla kendimizi biraz doğuya doğru bir yolculuk içinde bulabiliriz. Geleneksel doğu işlemelerinin sık kullanıldığı ve moda dünyasını doğunun etkisi altına aldığı elbette gözlerden kaçmıyor. Bu tarza tunik, asimetrik etek ve baskılı ipek gömlekleri  örnek verirsem yanlış bir şey yapmış olmam sanırım. Yine bu tarzda kullanılan renklere değinecek olursak, altın, bej, nane, turkuaz ve pembe renklerinin ağırlıklı olarak kullanıldığını, ayrıca büyük süslemeler, baskılar ve şalların doğunun etkisinin yanı sıra Hint etkisinde kaldığını, bu tür kumaşların hem bayan hem de erkek kıyafetlerinin hazırlanması sırasında kullanıldığını  sizlerle paylaşmak istiyorum. Aslında ben bu tarz kıyafetlerin salaş bir görünüm sunması nedeni ile 2014 modası için daha çok tercih edileceğini düşünüyorum.

2014 modası için 2014 yılının trend piknik kıyafetlerinden de bahsetmek istiyorum. Yeşil alanda rahat kullanımlı ürünler tercih edeceğinizi düşünerek dokuma tişört, renkli ceket ve gömlek elbiseler kareli pamuklu kumaş, tuval, porselen mavisi, parlak kırmızı,  pembe ve lacivert ağırlıklı tonlar ile hazırlanmış piknik kıyafetleri vitrinlerde yerlerini almıştır.

Yine 2014 modası için aslında şöyle genel olarak 2014 yılı kreasyonunu incelediğimizde daha çok pop renklerin ve geometrik baskılarla süslenmiş ürünler ile 60’lı yılların esintilerini hissediyoruz değil mi?  Parlak ana renkler kullanılarak hazırlanmış damalı desenler, kontrast desenler, şeritler, mod cepler, midi etekler, tek hatlı elbiseler ve bloklu parkalar net olarak 60’lı yıllardan kopup gelmiş, taze ve eğlenceli bir şekilde sizlerle buluşturulmuştur.

2014 Modası Trendleri

2014 Modası
2014 Modası

2014 modası içerisinde en çok ilgimi çeken, maksi şifon elbiseler, kısa üstler, ekoseli desenler, sweatshirt, boya sıçramış gibi gözüken baskıların kullanılarak hazırlandığı erkek ve bayan ürünleri. Eğer sizde biraz 90’ların müzik türünü yaşam şekliniz yapmak istiyorsanız bu tarz ürünleri tercih etmelisiniz.

2014 modası trendlerine genel olarak baktığımızda 2014 yılı içerisinde taşlardan ve pullardan oluşan 3 boyutlu motiflerin kullanıldığını, 3D motiflerle yılın çok süslü olduğunu, tüm sıcaklığı ile çiçek desenlerinin, dantellerin pastel tonlarının, simli, payetli ve geometrik desenli elbiselerin, straptez ve transparan elbiselerin ağırlıklı olduğunu, etek ve elbiselerde pile kullanıldığını, kareli kumaşlar ile hazırlanmış elbiselerin yanı sıra farklı desen kombinlerin kullanıldığını ve bohem tarzı kıyafetlerin tercih edildiğini bilerek 2014 modası na uyum sağlamanız zor olmayacaktır. 2014 modası trendleri başlıklı yazımın böylelikle sonuna geldik. 2014 modası trendleri ile ilgili yorumlarınızı bekliyorum. Hoşçakalın..

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

BUNA DA BAKMALISIN

2017 Perde Modelleri

2017 Perde Modelleri

Evlerimizde kullandığımız pek çok eşyanın ve mobilyanın yanı sıra, evlerimize havasını katanlar arasında neler var? …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir