24 Temmuz 2017 - Pazartesi
Anasayfa » Makyaj » 2013 Yeni Sezon Makyaj Trendleri
Yeni Sezon Makyaj Trendleri

2013 Yeni Sezon Makyaj Trendleri

2013 ilkbahar yaz sezonunda makyaj trendlerinin nasıl olacağını sizler için araştırdık. Gelin hep birlikte yeni sezonda makyaj trendleri neler olacak inceleyelim…

DUDAKLAR
2013 yılı ilkbahar yaz mevsiminde genel olarak dudaklarda kırmızı renk kullanılacak. Mankenlerde dikkat çeken bir başka husus ise dudakların dolgun gözükmesini sağlamak için dudak kaleminin dudak kenarları dışından çekilmiş olmasıydı. Bunu yapmak dudakların dolgun ve kırmızı görünmesini sağlıyor. Ayrıca burada size bir tüyo verelim. Eğer rujunuzun daha belirgin bir kırmızı renk olmasını isterseniz rujunuzu sürmeden önce dudağınızı beyaz kalem ile yoyayıp dudak renginizi kapatıp daha sonra ruju sürerseniz istediğiniz kırmızı rengi elde edebilirsiniz.

KİRPİKLER
Bildiğiniz gibi takma kirpikler son zamanlarda çok tutuluyor. Bu sezonda da takma kirpikler yine popülerliğini koruyor. Kirpiklerinizin dolun ve uzun görünmesini sağlamak istiyorsanız illaki takma kirpik kullanacak değilsiniz. Bunu iki kat maskara sürerekte sağlayabilirsiniz.

GÖZLER
Bu sezon gözlerde sık sık mavi ve yeşil renkleri göreceğiz. Far, göz kalemi, eyeliner’da mavi ve yeşil renk tonlarını kullanarak bu trende ayak uydurabilirsiniz.

DOĞAL MAKYAJ
Yine bu sezon ön planda olacak bir başka makyaj trendi ise doğallık olacak. Yüzünüzde oldukça az miktarda makyaj malzemeleri kullanıp doğal renkleri seçerek doğal makyaj trendine ayak uydurabilirsiniz.

KAŞLAR
2013 ilkbahar yaz sezonunda son olarak bahsedeceğimiz konu ise kaşların dolgun ve kalın görünmesi. Zaten kaşlarınız kalın ve dolgunsa bu sezon şanslısınız. Sadece kaşlarınızın etrafını toplamanız bu trende uymanız için yeterli olacaktır. Dikkat etmeniz gereken tek husus kaşlarınızı fazla inceltmemek olmalıdır. Şayet kaşlarınız çok dolgun değil ise kaş kalemi veya kaş tozu kullanarak bu sorunu aşabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

BUNA DA BAKMALISIN

kılıcı makyaj nedir

Kalıcı Makyaj Nedir ve Nasıl Yapılır?

Kalıсı mаkyаj nedir? diye soracak olursak; kalıcı makyaj, okunuşu kozmetik-dövme şeklinde sayılabileсek eş іşlemle kаş, kaуnak çіzgіsі …

2 Yorumlar

  1. Nesrin

    Güzellik önerileri yazılarınızın devamını bekliyoruz.

  2. bakucuz

    2013 yılının makyaj trendlerini derleyip bizlere, detaylı bir şekilde sunduğunuz için teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir